Інвестори вкладали гроші у так звані "золоті акції" SPDR – біржовий інвестиційний фонд, акції якого забезпечені золотом, про що пише Forbes.

Більше про фінансові ринки: Нафта продовжує дорожчати, ціни на акції ростуть: що відомо про ситуацію на ринках

Інакше кажучи, у жодному іншому кварталі не спостерігалося таких великих грошових потоків у злитки золота ETF. Адже, як відомо, інвестиції в золото фондів – це одна з можливостей вкласти гроші в дорогоцінний метал за ціною, близькою до біржової. Біржові фонди додали 298 метричних тонн металу до золота ETF упродовж перших трьох місяців 2020 року.

Ріст попиту на жовтий метал призвів до підвищення цін на золото.

Акції, забезпечені золотом, SPDR зросли в ціні на 8,6% за рік, тоді як індекс цінних паперів найбільших американських компаній S&P 500 знизився на 17,7% за аналогічний період.

Я думаю, що ціна золота зросте ще більше. В історично кризові періоди люди надають перевагу золоту,
– зазначив Аксель Мерк, засновник компанії Merk Investments, яка керує VanEck Merk Gold Trust (OUNZ) ETF.

Про інвестиційні можливості: Куди інвестують міленіали: названі найпопулярніші компанії за останній місяць

За словами Мерка, здобути тверді золоті монети стає дедалі складніше. Адже монетні двори, де чеканять монети, закриті через коронавірус.

Водночас, золото є хорошим диверсифікатором інвестиційного портфеля, а особливо в кризові періоди. Ціна металу, як правило, падає, паралельно зі зниженням вартості інших активів. Однак у цьому році фондові ринки обвалилися, проте вартість золота зросла.

Коронавірус і економіка: Економічний спад у 2020 році через коронавірус нагадуватиме Велику депресію: прогноз

Як говорить Мерк, зараз інвестори стурбовані тим, що державні витрати на боротьбу з коронавірусом призведуть до падіння курсу долара. З іншого боку, це допоможе підвищити попит на золото. Оскільки саме цей метал вважають надійною подушкою безпеки під час кризи.

Ціна на золото в 2020 році досягла рекордного показника – 1900 доларів за унцію. Зараз вартість металу становить близько 1650 доларів за унцію.