Цьогорічний економічний спад "не схожий ні на кризу в 2008-2009 роках, ні в 2001-2002 роках, ні навіть у 1989-1992 роках", написав у листі акціонерам Одей, повідомляє Markets Insider. Обвал на фондових ринках через спалах коронавірусу й "цінова війна" між Росією і Саудівською Аравією підштовхнуть світ до "іншої епохи" паралізованої економічної діяльності, зазначив спеціаліст.

Більше про настрої інвесторів: Як інвестори оцінюють ситуацію на ринках і куди вкладати гроші під час кризи

Падіння світових показників внутрішнього валового продукту цього року подібне до ситуації у 1931-1932 роках. Це були жахливі часи, коли окремі установи й цілі країни зникали, а такі персонажі, як Адольф Гітлер, скористалися моментом, щоб оволодіти владою,
– стверджує Одей.

Попри песимізм Одея, його хедж-фонд не постраждав на тлі недавнього падіння біржових показників на фондових ринках. Прибуток фонду Odey European зріс на 21% на тлі лихоманки на біржах у березні. Такий місячний ріст став найбільшим для компанії Одея з часів фінансової кризи 2008 року.

У той час, як центральні банки та уряди країн виділяють трильйони доларів на підтримку економіки, обмеження, встановлені в державах, можуть стримати швидке відновлення ринків, говорить Одей.

Цікаво: Куди інвестують міленіали: названі найпопулярніші компанії за останній місяць

Так, деякі регулятори вимагають від компаній, щоб вони користувалися пулами фінансової допомоги – брали екстрені кредити. Це дає змогу фінансовим регуляторам не виплачувати підприємствам дивідендів, поки вони не погасять борг.

Ідея, що акціонерам слід чимось жертвувати, щоб дати змогу банкам видавати збиткові кредити приватному сектору і таким чином допомогти їм у такий складний період, показує, чому уряди не знають, як правильно діяти для досягнення успішного результату,
– зазначив Кріспін Одей.

факти про коронавірус профілактика як не захворіти на коронавірус
Що потрібно знати про коронавірус / Інфографіка 24 каналу