На думку аналітиків з Morgan Stanley, є істотна різниця між поточним економічним спадом, викликаним пандемією, і глобальною фінансовою кризою 2008 року, і це може привести до зростання споживчих цін, чого більшість інвесторів не очікує, передає CNBC.

Читайте PayPal набирає силу через відмову людей від готівки

Багато учасників ринку вважають, що проблема коронавірусу навряд чи істотно змінить цю ситуацію через рекордні масштаби економічного шоку і високий рівень безробіття.

Оскільки економіка США і світові економіки знаходяться в центрі однієї з найглибших рецесій і рекордного виробничого провалу, більшість інвесторів, з якими ми спілкувалися, ставили під сумнів актуальність попередження про збільшені інфляційні ризики, попередили у Morgan Stanley.

Morgan Stanley вважає, що величезні суми грошей, вкладені в збереження робочих місць і підтримку безробітних, здатні змінити динаміку інфляції.

На думку інвестбанку, збільшення грошової маси за допомогою подібних фіскальних програм потенційно більш інфляційно, ніж прийнято вважати. "Це означає, що внутрішні ставки можуть зрости", відзначили в Morgan Stanley.