Як відомо, Ілон Маск не отримує зарплату за свої обов’язки генерального директора. Однак за умовами угоди, підписаної з акціонерами, підприємець все ж отримуватиме премію, якщо Tesla демонструватиме успішні результати своєї діяльності, пише The Verge.

Про успіх бізнесу Ілона Маска: SpaceX Ілона Маска повідомила, скільки залучила коштів перед історичною місією Demo-2

Оскільки заробіток автовиробника за останні чотири квартали становить 20 мільярдів доларів, а її ринкова вартість досягла понад 100 мільярдів доларів, тому у компанії вирішили, що Ілон Маск може отримати винагороду.

Тому тепер він може купити 1,69 мільйона акцій Tesla, які станом на 1 червня 2020 рік коштують 835 доларів за одну штуку.

Згідно з даними FactSet, Ілон Маск володіє 18,5% компанії Tesla і пакетом акцій на загальну суму в 24 мільярда долари. Такі числа представлені станом на 1 травня 2020 року. Однак, з урахуванням останніх подій, частка Маска в компанії піднялася до 20,8%, що становить 38,7 мільйона акцій.

Бізнес проти пандемії: Інвесторам на перспективу: як ритейл-гігант Target адаптувався до реалій пандемії і переміг

Зворотна сторона успіху Маска

Не всі погоджуються з виплатою грошової винагороди Маску. Зокрема, один із акціонерів Tesla Річард Торнетта у судовому порядку вирішив оскаржити суму премії для гендиректора автовиробника. Торнетта зазначив, що розмір виплат Маску занадто високий у порівнянні з іншими публічними компаніями. Окрім того, акціонер вимагає перегляду складу ради директорів у Tesla.

Tesla під час коронавірусу: основні зміни, які відбулися в компанії

  • В умовах пандемії коронавірусу Tesla змушена була тимчасово припинити свою діяльність. Однак такі заходи сам Ілон Маск назвав "фашистськими".
  • У березні Tesla скоротила кількість операцій на своєму заводі у Фермонті (штат Каліфорнія, США). Це сталося після того, як місцева влада заявила, що бізнес Маска не входить до переліку компаній, яким дозволено працювати під час карантину.
  • На початку травня, перед відкриттям заводу, акції Tesla знизилися в понад 10% лише впродовж одного дня. Цікаво, що це сталося після публікації Маска на його сторінці у Twitter про те, що вартість цінних паперів компанії "дуже завищена". Пізніше акції автовиробника відновили ріст.