Таку думку голова американського банку висловив в ефірі телепрограми "Squawk Box" на CNBC, пише PYMNTS. За його словами, "світло в кінці тунелю" на шляху до відновлення стабільної економічної ситуації є.

Ми вже бачимо, як економіка вибирається з ями. Рівень безробіття все ж високий і це турбує. Однак з іншого боку, якщо витрати зростуть, економіка оговтається і люди зможуть отримати роботу,
– зазначив Мойніхен.

До теми: Що допоможе врятувати економіку США від тривалої рецесії: пояснення експертів

Економіка США напряму залежить від споживчих витрат

Мойніхен сказав, що 2020 рік розпочався для економіки США з 10-відсоткового зростання витрат у порівнянні з січнем і лютим 2019 року. У березні цей показник знизився на 7%. У квітні витрати скоротилися відразу на 30%, а в травні вони знизилися на 5-10%.

Ви можете побачити, що ми покидаємо дно, на якому знаходилися раніше, що є, безперечно, хорошою новиною. Це пов’язано з двома речами: люди починають витрачати трохи більше грошей, і що ще важливо, то це позитивний вплив від запуску економіки в інших країнах,
– говорить голова Bank of America.

Мойніхен наголосив, що американська економіка залежить і від споживчих витрат.

Якщо споживчі витрати зростають, то, відповідно, й піднімається попит на послуги. І чим швидше ми зможемо перейти на сторону, коли витрати споживачів будуть на достатньому рівні, тим швидше люди повернуть свою роботу,
– пояснив Мойніхен.

Також цікаво: Наслідки пандемії для США: що варто знати про найбільші виклики для американської економіки

Державна допомога – головний запобіжник повного краху

Більшість економістів, з-поміж яких і спеціалісти Bank of America, прогнозують, що рівень безробіття у США буде максимальним саме в другому кварталі 2020 року, який закінчився 30 червня. Водночас, Мойніхен говорить, що пік може бути й осінню чи навіть на початку 2021 року.

Гендиректор американського банку нагадав про державну допомогу населенню США: це 1200 доларів та 2400 доларів, а також допомога з безробіття розміром 600 доларів. На його думку, саме ці всі стимули Федрезерву та Білого дому відокремлюють економічний спад 2020 року від попередніх криз.

Мойніхен також зазначив, що в середньому баланс на рахунках споживачів коливається в межах 5000 доларів на місяць. Цей обсяг накопичень зріс на 30-40% у порівнянні з 2019 роком.

Ще один прогноз щодо майбутнього економіки США

  • Джеймі Даймон, генеральний директор банку J.P. Morgan Chase, очікує, що американська економіка почне відновлюватися в другій половині 2020 року.
  • Голова фінустанови відзначив дії Федеральної резервної системи США. На його думку, центральний банк зумів вчасно й оперативно протистояти новим викликам, які спричинені пандемією коронавірусу.