Джерело: CNBC

Акції австралійської металургійної компанії GME Resources 28 січня подорожчали на 53% – до 0,08 долара.

До теми Акції GameStop подорожчали на 130% після постів Ілона Маска у твітері

Чому так сталося? в обох компаній – тікер GME. Однак GME Resources торгується на австралійській біржі, а GameStop – на Нью-Йоркській.

Що таке тікер

Це коротка назва акцій, облігацій чи індексів в біржовій інформації.


Аналітик Кайл Родда зазначає, що зміна ціни акцій пов'язана з подіями навколо GameStop. "Це продовження того божевілля, яке ми спостерігали – коли користувачі Reddit скуповують всі акції, щоб "погратися" з ринком для власної розваги", – каже експерт.

Про це йде мова?

Компанія GameStop стала об'єктом уваги користувачів Reddit. Вони обговорювали компанію в чатах, а потім почали скуповувати її акції, змушуючи фонди, які виступають проти GameStop, закривати короткі позиції.

Через це акції магазинів відеоігор різко підскочили на 144,8% на торгах 27 січня. А за останній тиждень зростання склало 707,6% – до 347,51 долара.

Що таке GameStop

Це найбільша мережа магазинів відеоігор у США та світі загалом. Точки продажу є у 17 країнах й лише у Сполучених Штатах розташовано понад 6 тисяч магазинів. Мережа спеціалізується на продажі відеоігор, консолей, різноманітних аксесуарів, коміксів та товарів тощо.


Додамо, що слідом за GameStop злетіли акції ще однієї компанії – мережі кінотеатрів AMC Entertainment. Акції зросли більш ніж на 200% на відкритті торгів 27 січня.