Про це у своєму відеоблозі "Фінансова грамотність" розповів фінансовий аналітик Сергій Фурса.

Читайте також: У ЄС висунули умови, після виконання яких нададуть Україні наступний транш

Експерт розповів дві сторони того, чому вирубують український ліс. "Тому що офіційний експорт лісу кругляка був лише малою часткою тієї деревини, яка йшла і йде з України – це світла сторона експорту", – зазначив Фурса.

А є величезна темна сторона. Тому що парламентським рішенням не можна заборонити контрабанду. Більш того, дуже часто, парламентські рішення її стимулюють. І побороти її ніяк не можна,
– сказав фінансовий аналітик.

"Навіть якщо посадити на кордон в два рази більше силовиків, то в цьому випадку у вас в два рази швидше почнуть рости палаци в районах кордону і в два рази швидше будуть вирубувати ліс. Тому що тепер доведеться оплачувати хабарі в два рази більшій кількості мундирів", – додав експерт.

За офіційними цифрами експорт лісу-кругляка в Україні в 2017 році склав всього 11 тисяч тонн, а на тому ж папері, тільки європейської, експорт з України в 2017 році склав 477 тисяч тонн. І це тільки офіційні цифри,
– зазначив експерт.

За словами Сергія Фурси, контрабанду лісу можна побороти лише на кордоні. І додав, що "в нашій країні важлива не сила покарання, а його невідворотність. Але в нас з цим проблеми".

Відео повного випуску відеоблогу Сергій Фурса "Фінансова грамотність" за 28 червня 2018