За даними Міністерства економічного розвитку України, найбільші темпи приросту показали штучні тканини, абрикоси і вишні, молоко і згущені вершки, фруктоза, серед машинобудівних товарів – проектори та запчастини до них, ті ж електрочайники, пише "Інтерфакс-Україна".
Читайте також: Чому скорочується ВВП: як Україна втрачає позиції в світі та своїх найбільш продуктивних кадрів
Окрім того, Україна розпочала експорт 357 нових товарів в ЄС.
В експорті товарів в ЄС у нас з'явилося в 2017 році 357 нових товарних позицій, і це додаткові 90 мільйонів доларів. Багато товарів, які раніше вийшли на ринок ЄС, продемонстрували зростання. Велика частина позицій показала зростання навіть не в рази, а в десятки разів,
– розповіла торговий представник України Наталія Микольська.
При цьому для 460 товарних позицій ЄС є основним ринком збуту, тобто Україна експортує 100% цих товарів лише до Євросоюзу.
Читайте також: На скільки за рік подорожчав борщовий набір: назвали цифру
Попри такі показники, сальдо експорту-імпорту України є від’ємне. У 2017 році експорт товарів і послуг зріс на 16% – до 52,33 мільярда доларів, тоді як імпорт на 23,3% – до 54,96 мільярда доларів. За даними Держстату, в торгівлі з ЄС експорт товарів і послуг зростав швидше, ніж імпорт – відповідно 26,7% (до 20,05 мільярда доларів) та 19,1% (до 23,3 мільярда доларів).