Як відомо, постреволюційна влада створила нові відомства із залученням інвестицій: при Петру Порошенку – Національна інвестиційна влада, а при Володимиру Гройсману – офіс із залученням та підтримки інвестицій Ukraine Invest. Водночас з'явилися нові амбітні обіцянки. У відомстві президента анонсували залучення від 3 до 5 мільярдів доларів, а в урядовому офісі називали меншу, але реалістичнішу суму – 1 мільярд доларів.

Читайте також: Хто володіє українськими ЗМІ: журналістське розслідування

За словами екс-секретаря Націнвестради Бориса Ложкіна, Україна мала перетворитись на мекку інвестицій.

Якщо хтось казав, що Ложкін втомився, то навпаки – я відчуваю наснагу зробити дуже велику інвестиційну роботу, щоб Україна стала меккою для іноземних інвестицій,
– заявив Борис Ложкін.

Однак за 1,5 роки інвестиційна рада не провела жодного засідання, а її склад Петро Порошенко затвердив лише в жовтні 2017 року. Окрім українських політиків, до відомства ввійшли іноземні представники. Вже у січні 2018 року Борис Ложкін звільнився з поважної посади.

Згідно з повідомленням представників Нацради, прямі інвестиції в Україну склали 2 мільярди доларів. При цьому відомство не уточнює, яку суму проінвестовано за їх сприяння. Якщо порівняти дані з попередніми роками, то можна простежити, що і в 2016-му, і 2015-му кількість інвестицій була більша. Таке падіння відбулось одразу після появи в Україні двох спеціальних офісів.

Хто увійшов до складу Націнвестради та з якими проблемами стикаються іноземні інвестори, – дивіться у програмі "Гра слів".