Довідка: Компанія SoftServe була заснована у 1993 році і починалась з трьох працівників та орендованого офісу площею 20 квадратних метрів. Сьогодні у компанії SoftServe працює понад 4 000 програмістів у 29 представництвах, що розташовані в Україні (13 офісів), США (5 офісів), Польщі, Росії, Нідерландах, Великобританії, Німеччині та Болгарії.

SoftServe має глибоку експертизу у розробці програмного забезпечення для індустрій охорони здоров’я, роздрібної торгівлі, управління людськими ресурсами, автомобільної галузі, освіти та високих технологій.

Дитинство і покликання

– В кожному українському селі є улюблена футбольна команда і є зірки в цій улюбленій футбольній команді. І завжди хотілося також стати футбольною зіркою. Мій тато – вчитель математики. А мама завжди є найбільшим мотиватором до успіху. Вона – вчителька біології, завуч школи, заслужена вчителька України.

В той час було дуже добре розвинуті шкільні олімпіади по математиці, по фізиці, по іншим предметах. І це допомогло зрозуміти своє покликання.

– Під час однієї із олімпіад нам дали дуже цікаве завдання. Для розв’язання задачі потрібно вигадати ідею. І це мене дуже запалило, і я дуже захотів щось створювати в майбутньому.

Перший поштовх

– В 1993 році у Львів приїхала ціла група американських професорів і вони зробили двотижневі курси по бізнесу. Я був на цих курсах і так я побачив, що бізнес це свого роду наука. Я зрозумів, що говорити про те, як заробляти гроші – зовсім не соромно. В той час я після закінчення університету активно займався розробкою програмного забезпечення українського ринку.

На той час програмного забезпечення під нові персональні комп’ютери не було. І ринок, фактично, дуже потребував програмного забезпечення. І ми створювали перші прості програми для потреб української економіки.

Створення компанії

– Ми з друзями вчилися на бізнес курсах. І ми були розділені на команди. Я був в одній команді, вони були в іншій команді. І вони розробили бізнес план створення компанії SoftServe. Ворен Бругерман із General Electric вирішив допомогти реалізувати цей бізнес-план. І він запропонував тоді перший договір. І коли цей контракт з General Electric пройшов і треба було його виконувати. Тоді двоє моїх друзів запросили мене стати партнером.

Головна умова, щоб побудувати бізнес, – ідея, управлінська команда. Гроші це не проблема.

Відгук Білла Гейтса

– Це був початок 2000 років. Фактично в той час компанія SoftServe була залучена до розробки порталу з торгівлі комерційної нерухомості в Америці. Ми створили на базі Microsoft технологій фактично свого роду Google, де на карті була вся комерційна нерухомість Америки, де можна було подивиться будь-яку нерухомість, її характеристики.

Поради початківцям

– На сьогоднішній день успішний бізнес повинен бути глобальний. Якщо ви успішні і успішні локально, старайтесь вийти, стати глобальною компанією. Будувати глобальну компанію не просто, але це дуже й дуже можливо.

Моя формула успіху для побудови компанії – лідерство плюс інновації. В компанії успіх перш за все залежить від лідерів компанії.

– Лідер повинен вміти запалювати людей, вести за собою і лідер повинен мати професійну волю. І інновації – це другий напрямок. Нон-стоп інновації. SoftServe успішний завдяки саме інноваціям. З початку створення і дотепер ми завжди в процесі безперервних змін і ці зміни диктуються постійними інноваціями.

Читайте також: Історія успішного українця: перший бізнес в гуртожитку та компанія із мільйонним оборотом