Цього разу заводи в Сполучених Штатах припинили чи уповільнили виробництво через пандемію коронавірусу, пише CNN.

Детально про ситуацію на фінансових ринках: Ціни на акції падають, долар росте, нафта – нижче 28 доларів: світові ринки продовжує лихоманити

Згідно з даними Федеральної резервної системи (ФРС), індекс промислового виробництва у США в березні знизився на 5,4%. Адже низка заводів та фабрик, зокрема, підприємства, які виготовляють автомобілі, літаки, змушені були тимчасово зупинити діяльність для безпеки своїх працівників.

Варто зазначити, що індекс промислового виробництва враховує обсяги виробничих потужностей низки галузей промисловості – гірничої, енергетичної, газової.

Отож, нинішнє падіння обсягів виробництва у США стало найбільшим з січня 1946 року, коли американські галузі промисловості перебували на стадії переорієнтації на споживачів після закінчення Другої світової війни.

Виробничі потужності, ймовірно, знижуватимуться ще й у квітні через припинення роботи низки підприємств у зв’язку з поширенням коронавірусу. Окрім того, попит на окрему продукцію в умовах пандемії практично відсутній, тому немає потреби у діяльності деяких заводів і фабрик,
– стверджують економісти Citi Ендрю Холленхорст і Вероніка Кларк.

Так, у 1946 році найбільше зниження індексу виробничих потужностей у США – на 6,3% – було зафіксовано в лютому 1946 року.

Цікаво: Інвестиції в біотех: що варто знати про акції світових виробників вакцини проти коронавірусу

Слабкі березневі показники продемонстрували, наскільки низький рівень попиту й пропозиції в поєднанні з карантинними обмеженнями зашкодили промисловому сектору США, заявив головний економіст ING Джеймс Найтлі.


Чому важливо залишатися вдома в умовах коронавірусу / Інфографіка 24 каналу