Статки Арно досягли 103,4 мільярдів доларів, повідомляє американське видання Forbes. Капітал мільярдера зріс і завдяки тому, що Євросоюз погодив пакет антикризових заходів розміром у 750 мільярдів доларів. На тлі цієї новини фондовий ринок Європи значно піднявся.

Ще один рейтинг: Найкращі компанії у боротьбі з коронавірусом за версією Forbes: техногіганти пасуть задніх

Зокрема, індекс Euronext 100, до якого входять акції холдингу LVMH Бернара Арно, до четверга, 28 травня, зріс на 6%. Відповідно, акції LVMH упродовж семи днів збільшилися на 8%.

У січні цього року Бернар Арно кілька разів опинявся на першому місці в рейтингу найбагатших людей світу. Коли акції LVMH досягли рекордної позначки, статки бізнесмена досягли 117 мільярдів доларів. Однак пандемія коронавірусу дещо скоригувала капітал мільярдера, знизивши його до менш ніж 100 мільярдів доларів. Це сталося через тимчасового закриття магазинів люксових брендів.

Як змінилися статки власників інших модних брендів

За даними американського Forbes, на тлі оптимістичних настроїв на ринках через пом’якшення карантину в низці країн, подорожчали акції інших європейських компаній, що працюють у сфері моди. З-поміж них:

 • Амансіо Ортега, який володіє корпорацією Inditex, куди входить торговельна мережа Zara, зайняв друге місце в рейтингу мільярдерів, статки яких зросли впродовж тижня. Акції Inditex за цей тиждень подорожчали майже на 10% у порівнянні з минулим четвергом.
 • Значно збільшилися статки засновника fashion-холдингу Kering Франсуа Піно та співвласниці бренду косметики L'Oreal Франсуази Бетанкур-Майерс.

Успішна стратегія: Інвесторам на перспективу: як ритейл-гігант Target адаптувався до реалій пандемії і переміг

Багатіють не лише європейці

Упродовж цього тижня значно піднялися в ціні й акції японських компаній, що належать місцевим мільярдерам. Причиною такого росту стало повідомлення влади країни про скасування надзвичайного стану, раніше введеного через пандемію коронавірусу.

Отож, статки найбагатшої людини Японії Тадаші Яная, який заснував компанію Fast Retailing, до складу якої входить мережа магазинів одягу Uniqlo, збільшилися на 2,8 мільярда лише за тиждень. Акції Fast Retailing за цей час подорожчали на 12%.

Майже рекордної позначки досягли цінні папери компанії Keyence, виробника спеціальних сенсорів, потрібних для автоматизації процесу виробництва. Статки її засновника Такеміцу Такізакі зросли на 2,1 мільярда доларів.

Повний список мільярдерів, капітал яких значно піднявся за тиждень

 1. Бернар Арно – 103,4 млрд доларів (ріст на 8,1 млрд доларів).
 2. Амансіо Ортега – 65,7 млрд доларів (ріст на 4,9 млрд доларів).
 3. Воррен Баффет, засновник Berkshire Hathaway, – 72,8 млрд доларів (ріст на 3,9 млрд доларів).
 4. Франуса Піно – 35,6 млрд доларів (ріст на 3,2 млрд доларів).
 5. Франсуаза Бетанкур-Майерс – 57,2 млрд доларів (ріст на 3 млрд доларів).
 6. Тадаші Янай – 26,9 млрд доларів (ріст на 2,8 млрд доларів).
 7. Такеміцу Такізакі – 24,1 млрд доларів (ріст на 2,3 млрд доларів).
 8. Леонардо Дель Веккіо, засновник Luxottica (спеціалізується на виготовленні окулярів та лінз), – 20,2 млрд доларів (ріст на 1,8 млрд доларів).
 9. Карлос Слім, мексиканський підприємець і засновник Grupo Carso, – 52,9 млрд доларів (ріст на 1,8 млрд доларів).
 10. Хорхе Пауло Леманн, бразильський підприємець-інвестор, – 15 млрд доларів (ріст на 1,7 млрд доларів).