Новий голова Фонду держмайна

– Багато тижнів у пресі фігурувала кандидатура Ігоря Білоуса, я був переконаний, що це жарт. І цього кандидата не призначать на посаду голови Фонду державного майна. Це людина, яка немає ніякого відношення до приватизації в цілому, яка зі скандалом пішла із фіскальної служби не може очолювати таку посаду. Тим паче розслідування справи Білоуса ще не завершене, а всі результати засекречені.

Якщо в ході розслідування виявиться, що він винен, а його вже призначили головою Фонду держмайна, то як тоді буде виглядати влада?

– Потрібно було зачекати кінця розслідування і тільки тоді приймати його кандидатуру. Але посади вже давно поділили: Яценюку дістався Антимонопольний комітет, а Фонд держмайна – Порошенкові.

Інвестиційний досвід Білоуса

– Представники інвестиційних фондів та банків не шукають інвесторів. Їхнє основне завдання купити задешево, а продати задорого. Саме вони скуповували майно за сертифікатами і перепродавали. Тому такий такий досвід я б сприймав, як негативний, а не позитивний. Якщо влада вирішила зосередити органи влади в руках інвестиційних банкірів, то в мене виникає питання, чому Порошенко так наполягав на цій кандидатурі.

Бо планується масовий розпродаж державного майна та землі між цими людьми за бросовими цінами, так це було на початку 90-тих років. Я противник такого сертифікованого продажу майна, адже саме через це нинішні олігархи змогли накопичити такі статки.

Проект приватизації

– Я вважаю, що цей проект провалять і без участі Білоуса. Але щоб привести цей проект в реальність, потрібна людина, яка вміє це робити. Поки Білоус буде розбиратись із колективом, то ми приватизації не дочекаємось ні в цьому році, а можливо навіть і не в наступному.

300 підприємств, які начебто хочуть продати, це "цукерочка", яку показують іноземним інвесторам. Але їх куплять не закордонні інвестори, а люди, які заробили статки на коливанню валют і вивели їх на Кіпр.

– Влада знищує монополію для того, щоб прийшли нові люди і створювали фіктивну конкуренцію. Оточення Порошенка – це суцільна олігархія.

До кінця року державне і приватне майно знеціниться. Коли люди потраплять в скруту, вони будуть розпродувати все за копійки.

– Інвестиційні фонди і банкіри чекають саме цього. Нашою економікою керують "гендлярики", які будуть продавати державне майно за копійки. І майбутні олігархи будуть за безцінь скуповувати об'єкти. Іноземні інвестори зможуть купити майно і землю тільки на вторинному ринку, де ціни будуть набагато вищі.