Про це заявив голова асоціації Олександр Балдинюк на нараді парламентського комітету з питань економічної політики.

"Хоча існує певний прогрес, але ситуація залишається непростою: всі три групи, згідно з товарною номенклатурою, за №17, 08, 19, - це всі види товарів, які ми виробляємо та експортуємо в Росію, і які перебувають у списках ризику. І нині ми маємо певні проблеми розмитнення наших вантажів у РФ", - сказав він.

Голова асоціації наголосив, що підприємства, які мають складські приміщення на території Росії, зазнають одних витрат, українські підприємства, у яких таких приміщень немає, - інших.

За його словами, підприємства, що працюють на умовах контрактів, які передбачають, що витрат зазнають контрагенти в Росії, фактично призупинили відвантаження своєї продукції ще з 14 липня.

"Ці підприємства зазначають, що російський імпортер припинив закупівлю наших товарів фактично повністю. Зокрема, такі підприємства з 14 липня практично не здійснювали поставок своїх товарів. І тільки 27 серпня на митницю пішли деякі вантажі. Ми ще не можемо сказати, чи застосують до них звичайний метод за процедурою розмитнення", - сказав він.

Як відомо, 29 липня Росія заборонила поставки українських солодощів Roshen, заявивши, що в них знайдено отруйну речовину бензопірен.