У Мінагрополітики звітують, що станом на сьогодні поставки уже здійснюються.

"Питання регіоналізації було одним із найбільш чутливих у комунікації з Єврокомісією. У результаті обговорень та прийнятих рішень Україна та ЄС вже застосовують принцип регіоналізації при торгівлі птицею та продуктами птахівництва. На сьогодні експорт української птиці до країн Євросоюзу відновлено", – цитує прес-служба відомства профільного міністра Тараса Кутового.

Читайте також: У двох областях України зафіксували пташиний грип

Під час "Зеленого тижня" у Берліні він зустрівся з єврокомісаром Вітянісом Андрюкайтісом. Домовленості також вдалось досягти завдяки активній комунікації Держпродспоживслужби з DG Sante та ветеринарними службами країн-членів Євросоюзу.

Ми налаштовані не лише на спрощення режиму взаємної торгівлі, але й на повноцінну адаптацію законодавства України до положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері санітарних і фітосанітарних заходів (SPS) з метою взаємного визнання еквівалентності,
– зазначив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Нагадаємо, на початку грудня 2016 року Україна отримала офіційне повідомлення про заборону експорту в ЄС м'яса птиці та продуктів з неї з усієї території країни в ЄС у зв'язку з реєстрацією високопатогенного пташиного грипу в Херсонській області.