З них зарубіжні поставки кукурудзи становили 20,7 мільйона тон, пшениці – 17,5, ячменю – 5,4 мільйона тон.
Про це повідомив заступник директора "Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", член-кореспондент НААН Микола Пугачов.
За його словами, найбільшими покупцями українського зерна у І півріччі 2017 року, як і раніше, були країни Африки, Азії та Європи.
Лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних зернових кілька років поспіль утримує Єгипет, частка якого у загальному експорті цієї продукції у січні-червні цього року склала 17,5%, зазначив експерт.
Помітні частки у українському експорті зернових припадали на Нідерланди (9,2%), Іспанію (8,9%), Італію (6,2%), Індію (5,7%) та Китай (5,5%). З урахуванням часток Ірану, Ізраїлю, Тунісу та Бангладеш, ці країни забезпечують майже 70% вартості експорту продукції даної товарної групи.
Найбільшими покупцями вирощених в Україні олійних культур у І півріччі 2017 року стали Туреччина (24,0%), Іран (16,9%), Єгипет (13,3%) та Італія (5,6%). Сукупна частка цих країн склала близько 60% доходів від реалізації цих культур.
Домінуючим покупцем жирів і олій українського виробництва традиційно виступає Індія. У січні-червні 2017 року її частка у вітчизняному експорті цього виду продукції склала 32,4%. Решта основних країн-імпортерів помітно відстають від неї: Іспанія – 9,4%, Китай – 9,1%, Нідерланди – 7,4%, Італія – 5,4%. З названих п’яти країн українські експортери отримують понад 63% виручки за продукцію цієї групи, зауважив Микола Пугачов.
Читайте також: Сарана продовжує поїдати Крим