Про це мовиться в опублікованій доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI) за 2015 рік.

Частка України в глобальному експорті зброї становила в 2011-2015 роках 2,6%,
– підрахували експерти SIPRI.

Зазначимо, що Україна посідає в списку найбільших експортерів 9 місце, дещо поступаючись Італії.

Загалом за вказаний період обсяг торгівлі зброєю збільшився на 14% порівняно з попереднім п'ятиріччям. На п'ятірку найбільших торговців зброєю – США, Росію, Китай, Францію і Німеччину – припадає 74% усього обсягу. При цьому США та Росія очолюють цей список з 1950 року, і ніщо не говорить про можливість зміни такого стану справ.

Третім за величиною як експортером, так і імпортером озброєнь є Китай. А найбільше зброї купують Індія та Саудівська Аравія.

Читайте також: Яке місце українська армія займає у світі

У 2015 році витрати на військові потреби становили по всьому світу 1,676 трлн дол. (на 1% більше, ніж у 2014 році) і дорівнювали 2,3% глобального ВВП. У перерахунку на душу населення – 228 дол. Показник продовжував падати в країнах Північної Америки і Західної Європи, хоча і повільнішими темпами, ніж у попередні роки. Скоротилися витрати на озброєння в Латинській Америці та Африці. Водночас в Азії, Океанії і Східній Європі, а також на Близькому Сході на зброю почали витрачати більше.

Деякі з подій року (2015) характеризують його, як особливо важкий рік для міжнародної стабільності і безпеки,
– пишуть автори доповіді.

До чинників ризику вони відносять, зокрема, величезну хвилю біженців і мігрантів з охоплених конфліктами регіонів та зростання напруженості у відносинах між НАТО і Росією через ситуацію в Україні та Сирії.

До слова, Україна увійшла також у ТОП-15 найбільш мілітаризованих країн світу.