Нафта WTI подешевшала на 11% – до 19,96 долара за барель, знижуючись у ціні вже третій день поспіль. Вартість Brent впала на понад 7% – до 29,39 долара за барель.

До теми: Нафта дешевшає попри досягнення домовленості ОПЕК+: що прогнозують експерти

Таким чином, різке падіння рівня споживання нафти, оскільки авіакомпанії скорочують рейси через коронавірус, затьмарило факт досягнення угоди ОПЕК+ про зменшення обсягів видобутку сировини.

Цікаво, що напередодні віртуальної зустрічі в рамках відеоконференції країн-експортерів нафти з партнерами ціни на нафту піднімалися. Ринки з нетерпінням чекали досягнення угоди. Однак, як бачимо, новини про коронавірус ще більше впливають на настрої інвесторів.

Наслідки коронавірусу для ринку нафти

Відзначимо, що угода ОПЕК+ стала необхідною реакцією учасників країн, які займаються нафтовидобутком, на ситуацію на ринку і тиск з боку США. Через спалах коронавірусу низка нафтопереробних підприємств змушена була зупинити роботу. Також відбулися збої в ланцюгах постачання сировини. Це призвело до зниження попиту на сировину й падіння цін.

Цікаво: Аналітики McKinsey спрогнозували 9 сценаріїв розвитку світової економіки після пандемії

Попри те, що угода ОПЕК+ щодо зниження нафтовидобутку стала історичною через такі значні обсяги – 9,7 мільйона барелів на день – вона не зможе повністю відновити баланс між попитом і пропозицією, зазначають експерти ринку. Окрім того, домовленість офіційно почне діяти лише з 1 травня. До цього часу обсяги нафтовидобутку залишаються незмінно високими.

Пандемія коронавірусу 2020 року: що відомо станом на 15 квітня Всесвітня організація охорони здоров'я присвоїла нову назву китайському коронавірусу 2019-nCoV – COVID-19 (скорочення від "коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019"). Також ВООЗ визнала коронавірус пандемією.

За даними Університету Джона Хопкінса, у світі зареєстровано 1 986 986 підтверджених випадків зараження, із них 126 812 – закінчилися смертю. Одужало вже 494 368 осіб.

Згідно з інформацією МОЗ, в Україні підтверджено 3764 випадків захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом, із них 108 – летальні, а 148 пацієнтів одужало.