Згідно з даними Investing.com, нафта Brent подорожчала на 0,3% (0,12 долара), досягнувши 36,44 долара за барель. Ф’ючерси за липень на нафту WTI теж піднялися на 0,3% (0,9 долара) – до 35,53 долара за барель.

Ціна нафти марки Brent подвоїлася за останні шість тижнів завдяки скороченню обсягів видобутку й поставок країнами ОПЕК та її союзників, з-поміж яких Росія. Попри це, вартість сировини загалом знизилася приблизно на 40%.

До теми: Як змінилася ціна американської нафти WTI після рекордного обвалу – графік

Нова зустріч ОПЕК+: що вирішуватимуть учасники

Країни ОПЕК+ розглядають можливість і далі продовжити дію попередньої угоди про зниження обсягів видобутку на 9,7 мільйона барелів на добу на липень і серпень. За попередніми умовами домовленість охоплювала лише два місяці – травень і червень. Тому під час онлайн зустрічі ОПЕК+, яка відбудеться у четвер, 4 червня, країни-учасниці організації мають вирішити це питання.

Поки нинішні зобов’язання згідно з угодою ОПЕК+ дотримуються всі учасники, і якщо це продовжиться, то ціни на нафту можуть зрости ще більше,
– зазначив Стівен Іннес, головний стратег із ринків AxiCorp.

Нагадаємо, згідно з угодою ОПЕК+, ухваленою у квітні, з липня по грудень цього року країни-експортери нафти мали знизити видобуток на 7,7 мільйона барелів на добу. Однак Саудівська Аравія пропонує продовжити ще на кілька місяців рекордне скорочення обсягів на 9,7 мільйона барелів на добу.

Цікаво: Ціни на нафту з 2008 року і до сьогодні: коротко про основні зміни у графіках

Зниження запасів нафти та протистояння США і Китаю

Запаси сирої нафти в Кушингу (штат Оклахома, США), найбільшому сховищі у світі, впали до 54,3 мільйона барелів на минулому тижні, що закінчився 29 травня. Завдяки зниженню запасів сировини також вдається підтримувати ціни.

Однак через напругу в торговельних відносинах Китаю і США через закон про нацбезпеку щодо Гонконгу, ухвалений Пекіном у четвер, 28 травня, ціни на нафту демонстрували негативну динаміку на початку тижня.