Фінансування має допомогти державам вжити ефективних заходів для оперативного реагування на нові випадки коронавірусу, а також зменшити негативний вплив вірусу на їхню економіку. Про це повідомляється у пресрелізі Світового банку.

Читайте також: Як коронавірус вплине на світову економіку та ринок акцій: три сценарії розвитку подій

На що спрямована фінансова допомога організації:

  • зміцнення системи охорони здоров'я країн, що розвиваються;
  • посилення нагляду за хворими;
  • посилення заходів у галузі охорони здоров'я;
  • співпраця держав із приватним сектором для зменшення впливу коронавірусу на економіку.

Пакет фінансової підтримки враховує матеріальну допомогу, яку виділятимуть через різні міжнародні організації:

  • 2,7 мільярда доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку – один із підрозділів Світового банку, обов'язками якого є надання кредитів державам із середнім рівнем доходів.
  • 1,3 мільярда доларів від Міжнародної асоціації розвитку, діяльність якої спрямована на підтримку бідних країн.
  • 6 мільярдів доларів від Міжнародної фінансової корпорації.
  • Ще 2 мільярди доларів Світовий банк виділить шляхом перерозподілу своїх витрат, у зв'язку з новими пріоритетами – поширенням коронавірусу.

До теми: Коронавірус: страх щодо виникнення глобальної пандемії й далі впливатиме на фінансові ринки

Окрім того, Світовий банк консультуватиме зацікавлені в цьому країни в питаннях політики, а також надаватиме технічну допомогу, спираючись на глобальну експертизу та знання на рівні тої чи тої держави.

Ми готові забезпечити швидкі й гнучкі міри підтримки державам, які потребують допомогу в боротьбі з наслідками коронавірусу. Зокрема, до них входять: екстрене фінансування, рекомендації щодо економічної політики й технічна допомога, – заявив президент Світового банку Девід Малпасс.

Попри те, що більшість програм фінансування Світового банку є переважно кредитними, бідні країни світу отримають частину матеріальної допомоги у вигляді грантів.

Що відомо про Світовий банк? Заснований у 1945 році та є однією з найбільших світових організацій, що надають допомогу країнам з метою їхнього розвитку. Світовий банк підтримує зусилля держав, спрямовані на інвестування капіталу в людські ресурси шляхом будівництва шкіл, оздоровчих центрів, постачання питної води, формування орієнтованих на розвиток урядів та захисту довкілля.

До складу організації входять ще дві інституції – Міжнародний банк реконструкції та розвитку й Міжнародна асоціація розвитку. Також до Світового банку входить 189 держав.