Пандемія коронавірусу та "цінова війна" між Саудівською Аравією і Росією призвели до того, що ціна травневих ф’ючерсів американської нафти WTI досягла від’ємного значення – мінус 37,6 долара. Завдяки досягненню у квітні угоди ОПЕК+ про скорочення обсягів нафтовидобутку, ціни на нафту відновили ріст, пише Markets Insider.

Прогноз: Ціни на нафту зростуть до 100 доларів, а інвестувати в авіабізнес усе ще вигідно

Аналітики JPMorgan прогнозують, що попит на нафту почне рости впродовж наступних двох-трьох місяців, а надлишок запасів сировини унормується в другій половині 2020 року.

Зараз усе ще існує велика перенасиченість нафти на ринку, що потрібно виправити, перш ніж ціни стабілізуються. Ми вважаємо, що світовий ринок нафти переживає перехідний період, після якого почнеться відновлення балансу у нафтовій сфері,
– зазначили в JPMorgan.

На цьому тижні ціни на нафту значно зросли. Зокрема, у середу, 6 травня, Brent перевищила 30 доларів за барель, а WTI досягла майже 25 доларів за барель. Загалом, американська нафта марки WTI зросла більш ніж удвічі в порівнянні з мінімальними значеннями в кінці квітня.

Навіть якщо ситуація на ринку нафти повністю стабілізується, пандемія коронавірусу залишить тривалі "шрами" в галузі, стверджують аналітики JPMorgan. Ризик для нафтових активів "ймовірно, буде постійно високий" у цьому році через нестабільність динаміки попиту й пропозиції.

Актуально: Нафтові компанії відкладають угоди й скорочують дивіденди через нестабільність на ринках

Що буде з цінами на нафту?

  • В ОПЕК прогнозують, що ціни на нафту зростуть до 40 доларів за барель. Однак цього слід чекати лише в другій половині 2020 року.
  • Аналітики австралійського банку Commonwealth Bank прогнозують зростання вартості нафти Brent до 38-39 доларів за барель до кінця 2020 року.
  • Аналітики Goldman Sachs Equity Research теж раніше представили свій прогноз щодо відновлення росту цін на нафту. Вони очікують, що у 2021 році сировина марки Brent торгуватиметься за 55,63 долара за барель, а американська WTI – за 51,38 долара за барель.