Зараз чиновники блокують отримання в оренду земель в порту м. Чорноморськ (Одеська обл.), хоча інвестор готовий був вкласти в них найближчим часом 70 млн доларів, про це йдеться в ефірі одного з телеканалів. За словами директора представництва Risoil S. A. в Україні Хаджишвілі Шота, зародження конфлікту відбулося ще в 2014 році, коли компанія відмовилася платити хабар за виділення 3-ох гектарів землі. Зараз ця територія "зависла" в процесі передачі від порту інвестору, чим і скористалися чиновники.

Зараз ми хочемо вкласти в цю територію 70 млн доларів. За фактом це зсувні схили - вони ні для чого іншого крім наших цілей і не придатні. Раніше ми орендували їх і вклали туди близько 200 млн доларів, починаючи з 2000 року,
говорить Хаджішвілі Шота.

Також він додав, що оформлення документів штучно затягується, і компанія вже два роки чекає на те, що можна було б оформити за два тижні.

На тлі такого блокування інвестор ще й піддався тиску з боку Кримського Управління Генеральної прокуратури України, яке спільно з СБУ вирішило провести обшук в компанії.

Кримське відділення генпрокуратури в особі слідчого Красножона Є. О. не може працювати в одеській області, тому вони приплели надумані факти "відправки нами вантажу на анексовані територію АР Крим", і це при тому, що ми самі консультуємо "Майдан закордонних справ" з питань судновласників Криму. На цій підставі вирішили провести у нас обшук. Я інакше, ніж фальсифікацією кримінального провадження, таке рішення Печерського суду, а саме судді Тарасюка К. Є. і секретаря Сулими О. О., назвати не можу. Очевидно виконується замовлення,
каже Хаджішвілі Шота.

За його словами, він зараз вмовляє швейцарських інвесторів не згортати інвестиції, які вже були заплановані на наступні 12 місяців.