Милованов наголошує, що після підтвердження програми Фонду для України важливо залучати нових інвесторів.

До теми: Україна домовилася з МВФ про нову програму співпраці: що це означає

Він також прокоментував заяви супротивників співпраці з МВФ. За його словами, пропозиції "послати" Міжнародний фонд є безвідповідальними, або робляться тими, хто не розібрався в суті ролі Фонду для України.

Він переконує, що мовиться не про гроші, а про довіру до економіки України.

МВФ – такий собі маркер довіри. Є підтримка МВФ – є довіра внутрішніх та міжнародних інвесторів до стану української економіки та програми розвитку економіки, а також до дій керівництва держави,
– пояснив міністр.

Адже МВФ, підкреслив він, надає позику, тільки коли впевнений, що економічна політика держави відповідальна, а дії влади – виважені та обґрунтовані.

Глава Мінфіну нагадав, що МВФ надає кредити Україні під низький відсоток – 2-3% в американських доларах:

Це рівень інфляції в доларі. Тобто ми майже нічого не втрачаємо, а інколи (якщо гривня посилюється) навіть заробляємо на такому кредиті. Але більш правильно сказати, що зазвичай гроші ідуть у резерви Національного банку України і не використовуються – це кошти на випадок економічних проблем. З часом ми їх повертаємо, і потім – або беремо кредит знову, або купуємо резерви за гривню,
– сказав Милованов.

Про що домовились МВФ і Україна

Варто знати: За яких обставин Гончарук піде у відставку

Україна домовилася з МВФ про нову програму співпраці. Протягом трьох років, згідно з досягнутими українською владою та МВФ домовленостями, Україна отримає від Фонду 4 мільярди спеціальних прав запозичення.

Спеціальні права запозичення або SDR – це резервний актив (аби не залежати від ціни на золото чи курсу долара США) та спеціальний платіжний засіб Міжнародного валютного фонду. Він існує тільки у безготівковій формі та у вигляді записів на банківських рахунках.

Станом на 7 грудня 2019 року 1 SDR дорівнює 32 гривні 69 копійок. Іншими словами, МВФ та Україна домовилися про кредитування на 130 мільярдів 760 мільйонів гривень, які країна від Фонду отримає протягом трьох років. Для порівняння: ця сума – приблизно 13,5% видаткової частини Бюджету-2020.

Раніше про переговори з МВФ: головне

  • Місія МВФ прибула до Києва 14 жовтня, щоб обговорити нову трирічну програму розширеного кредитування на 5-10 мільярдів доларів.
  • Українські уряд та Нацбанк сподівалися, що нову програму з МВФ ухвалять у грудні, що дозволило б отримати перший транш (частину кредиту) за програмою ще до кінця 2019 року.
  • НБУ розраховував на транш у розмірі приблизно 2 мільярдів доларів.