Міністерство економічного розвитку і торгівлі має намір найближчим часом оприлюднити законопроект, яким передбачається підвищення мита на експорт металобрухту, а також детінізація цього ринку. Чи допоможе законопроект боротися з тінізацією бізнесу?

Дефіцит брухту

– Протягом 2015 року дефіцит металобрухту на внутрішньому ринку склав 855 тисяч тонн. Такого дефіциту не було майже 10 років. Це загрожує тим, що для металургійних підприємств не вистачає брухту. Дефіцит блокує металургійну промисловість.

Частина бізнесу, який займається заготівлею металобрухту знаходиться в тіні. Цей бізнес, традиційно, кримінальний, кришувався правоохоронними структурами. Тому відслідкувати, які податки платяться цим бізнесом – дуже важко.

Мито на експорт металобрухту

– Сьогодні металургія має дуже багато викликів. Одни з яких є дефіцит брухту чорних металів. Якщо події будуть розвиватися, як у 2015 році, то ми будемо мати дефіцит брухту у розмірі більше, ніж 1 мільйон. Це все негативно вплине на собівартість металопродукції та на конкурентноспроможність наших підприємств.

Підвищення мита з 10 євро до 35 євро дуже серйозно допоможе стримувати експорт металобрухту. При цьому, дещо спростять експортні процедури – відміниться реєстрація експортних контрактів.