Новина про високий дохід Amazon вплинула на ріст вартості цінних паперів американської компанії, пише Business Insider.

Так, вартість акції збільшилася приблизно на 11% (203 доларів), досягнувши 2,1 тис. доларів (згодом курс скоригувався).

Ключові фінансові показники Amazon за четвертий квартал 2019 року:

  • Прибуток компанії: 87,4 млрд доларів замість раніше прогнозованих 86 млрд доларів.
  • Прибуток на одну акцію: 6,47 долара замість раніше прогнозованих 4,04 долара.

Такі числа свідчать, що значні інвестиційні витрати Amazon за останній рік цілком окупилися. Приріст доходів компанії на 21% також перевищив очікування аналітиків Волл-стріт. У минулому році інтернет-гігант витратив близько 3 млрд доларів для скорочення часу доставки товарів покупцям, а також розвитку своїх хмарних сервісів AWS (Amazon Web Services).

Читайте також: Акції Tesla зросли: подробиці звіту компанії перед інвесторами

Головний фінансовий директор Amazon Брайан Олсавскі під час пресдзвінка в четвер заявив, що фінансові витрати компанії, здійснені впродовж четвертого кварталу, виявилися меншими, ніж очікувалося.

Ми стаємо ефективнішими, як у наших методах транспортування й доставки товарів, так і в сортуванні продукції на складах,
– додав Брайан Олсавскі.

Якщо Amazon збереже такі темпи росту свої доходів, компанія може перевершити ринкову капіталізацію в 1 трлн доларів, яку вона досягла у 2018 році. Однак інвестори все частіше висловлюють незадоволення щодо зниження попиту користувачів на сервіси AWS, а також значними витратами на їхній розвиток.

Amazon входить в топ-10 найдорожчих брендів світу. Це один із перших інтернет-сервісів, орієнтованих на продаж реальних товарів масового попиту, найбільша у світі за обігом компанія, що продає товари та послуги через Інтернет.