На Банковій він зібрав вітчизняних та іноземних інвесторів, аби ті розказали, чого не вистачає Україні для надходження додаткових коштів.

"Барометр, який є в державі в обличчі бізнесу підкаже, в той бік вітер дує чи ні. Яка погода в Україні, на ваш погляд? Вона сьогодні створює умови для мотивації ведення бізнесу в Україні? Вона викликає у вас емоції, які б вас надихали вкладати кошти в Україну?" – каже Президент України Віктор Янукович.

Вітчизняним багатіям погода в Україні загалом подобається. Кажуть, було б непогано, якби трошки краще, але не занадто.

"Погода на сьогодні. Сьогодні у нас березень. Березень - це означає, що ще холодно. А в червні жарко. Тому наша мета - квітень. Там, я думаю, сама краща погода і ми до цього прагнемо", - каже найбагатша людина України Рінат Ахметов.

Рінат Ахметов навіть збирається інвестувати за 7 років у металургію та енергетику від 10 до 12 млрд. дол. Сперечатися з найбагатшим українцем та народним депутатом від Партії регіонів ніхто з вітчизняних багатіїв не став. Один з них, співвласник групи "Приват" Ігор Коломойський, взагалі проігнорував захід у Президента.

А от у іноземців оцінки протилежні. Кажуть, до омріяного квітня у відносинах держави і бізнесу Україні ще далеко. Ситуацію порівнюють більше с холодною зимою. Кригою їх сковує всеохоплююча корупція. За словами президента Європейської бізнес-асоціації Томаша Фіали, саме вона та особисті інтереси окремих осіб паралізують реформи в країні і не дають бізнесу нормально працювати.