В Україну терорист, який є громадянином Франції, приїхав під виглядом волонтера. Однак замість допомоги нашій армії, намагався підмовити військових продати йому зброю. Тисячі набоїв, снаряди для гранатомета та понад 100 кілограмів вибухівки екстремісту таки продали, однак під наглядом СБУ француза "вели" півроку, а затримали 2 тижні тому, коли він проходив митний контроль на кордоні з Польщею.

Читайте також: В європейських столицях знову готували криваві теракти

Терактами француз хотів привернути увагу уряду до проблем міграції та поширення мусульманства. У СБУ не відкидають і російський слід, бо терорист пропонував чималі гроші, щоб зброю за кордон віз українець, щоправда охочих не знайшов.

Наразі терорист-невдаха залишається під вартою. Офіційний Париж антитерористичну операцію СБУ не коментує. Французи зайняті підготовкою до можливих нападів екстремістів під час футбольного свята. Безпеку вболівальників під час Євро будуть забезпечувати 90 тисяч правоохоронців.

Заради безпеки на час Євро закриють повітряний простір над стадіонами і базами команд. Заборонять навіть польоти дронів. Попри загрози, в УЄФА стверджують, що ані перенести, ані відкласти чемпіонат не можна. У найгіршому випадку матчі відбуватимуться без глядачів.

"Контекст цьогорічних змагань сильно відрізняється від чемпіонату світу у 98-му році. Це змушує нас застосувати більш складні, якщо так можна казати, заходи безпеки. Для цього буде залучено значно більше коштів",
– повідомив президент Євро-2016 Жак Ламберт.

Футбольне свято розпочнеться вже за кілька днів у десятьох французьких містах. На Євро-2016 очікують понад 2,5 мільйона гостей з-за кордону.