Від "Філіп Морріс Україна" вимагають доплатити 635 млн грн. У 2014 році компанія ввезла сировину для виготовлення продукції на експорт за умовами так званого "митного режиму переробки", тож частину податків спростили. Але поки один із структурних підрозділів ДФС дав добро на роботу за такими умовами, інший вирішив позиватися. Справу розглядають у Харківському апеляційному адмінсуді.

"Цей режим передбачає що, якщо ви завозите сировину для виготовлення товару на експорт і, відповідно, жодні внутрішні податки не застосовуються до такої сировини, якщо ти доводиш, що товар йде на експорт. А податкова цей режим оскаржила", – розповів менеджер з комунікацій ПрАТ "Філіп Морріс" Олексій Калиніченко.

Департамент податкового та митного аудиту ДФС посилається на закон "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах". За ним сировина має обкладатися податком. Однак юристи компанії "Філіп Морріс Україна" наголошують, що цей закон втратив чинність ще в 2012 році. За судовою тяганиною стежить Федерація роботодавців, яка представляє інтереси 6 млн українських працівників.

"Компанія є таким знаковим інвестором в Україні, найбільшим платником податків і крупним роботодавцем як тут у Харківському регіоні, так і в цілому по Україні. Вона створила високооплачувані робочі місця", – сказав директор департаменту Федерації роботодавців України Олександр Яворський

Тиск на третього в Україні платника податків негативно вплине на інвестиційний клімат держави, – остерігаються у Федерації роботодавців України. Наступне засідання суду відбудеться 2 серпня.