Як заробити на падінні фондового ринку: у які активи доречно вкладати гроші

9 вересня 2020, 16:18
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Упродовж останніх пів року набуло актуальності питання, як заробити на падінні фондового ринку. І сьогодні настав слушний час для обговорення цієї проблеми. Адже наближається нова корекція ринку, і як вона вплине на основні фондові індекси – поки невідомо.

Про ситуацію на фондовому ринку та як отримати вигоду від обвалу біржових показників для Інвестицій24 розповів експерт компанії "Фрідом Фінанс Україна" Олександр Грановський.

Корисний фінансовий інструмент: Як відкрити брокерський рахунок в Україні: що потрібно і хто може допомогти

Фондовий ринок напередодні виборів у США

Ми наближаємося до президентських виборів у США, які заплановані на 3 листопада 2020 року. Тому наступає період невизначеності. У такі моменти великі гравці вважають за краще хеджувати свої позиції або ребалансувати портфель.

Так само не варто упускати момент руху ринку впродовж останніх кілька місяців. Саме з цього руху стало зрозуміло, що фондові індекси повторюють картину кінця 2019 початку 2020 року.

Прибутки компаній не зростають, а акції технологічних компаній "злітають у космос". У такій ситуації потрібно задуматися над тим, як себе поводити та що робити з портфелем або вільними грошима. Тому тут потрібно знати про всі фінансові інструменти, які допоможуть примножити кошти.

Як можна заробити на активах фондового ринку: поради

Передусім потрібно проаналізувати свій портфель і позбутися цінних паперів з підвищеним ризиком або тих компаній, чий потенціал вичерпаний. Також можна продати в ринок кол-опціони зі страйками оптимальної для вас ціни – це дасть змогу заробити на позиції додатковий прибуток або покрити збиток у ції позиції, а потім вийти з неї. Тут ви нічим не ризикуєте, оскільки у вас є базовий актив, і ви його можете поставити в будь-який момент.

Також цікаво: Що таке спліт акцій і наскільки це вигідно для інвесторів

Якщо ж з портфелем у вас все добре, можете використовувати активи, які зростають на ринку, що обвалюється.

  • Для початку розгляньте зворотні ETF (біржові інвестиційні фонди) на індекси (SQQQ, SDS і т.д.), це дасть змогу вам не шортити акцій, оскільки для початківця цей процес може закінчитися невдачею.
  • Візьміть до уваги й зворотні ETF на окремі сектори.
  • Також пам‎'ятайте про ETF на облігації. Адже в момент падіння ринків інвестори звертаються до захисних активів: золота, облігацій, японської єни, швейцарського франка. Можете вкласти гроші в ETF на золото або золотодобувних компаній. Так ви зможете оптимально розподілити капітал.

Конкретний кейс, як заробити на ETF

Візьмемо до прикладу ETF SDS – це зворотний біржовий інвестиційний фонд на американський індекс широкого ринку S&P500.

Ще на початку корекції 20 лютого 2020 року індекс S&P500 перебував на рівні 3390 пунктів, а SDS по 22,50 долара. Новини про стрімке поширення пандемії коронавірусу та введення країнами жорсткого карантину підштовхнули індекс до зниження, а SDS до зростання. У результаті індекс S&P500 впав до позначки 2200 пунктів до 23 березня 2020 року, а SDS зріс до 44 доларів. Після чого відбувся рух у зворотний бік.

Важливо: завжди за основу потрібно брати базовий актив, у цьому випадку це S&P500.

Якщо ж ви володієте достатніми знаннями в технічному аналізі, тоді можете розглянути шорт за окремими паперами. Однак цей крок рекомендуємо залишити на крайній випадок, тому що шорт-позиції можуть дуже дорого коштувати.

Що таке шорт?

Це тип біржової угоди, коли трейдер продає акції, взяті в борг, тобто це продаж цінних паперів, яких немає у самого торговця. Інша назва цієї угоди – короткий продаж чи продаж без покриття.

Такі угоди переважно ухвалюють гравці, що торгують на зниження. Їх ще називають ведмедями. Утримавши коротку позицію, трейдер заробляє на зниженні ринку, а коли ринок зростає, тоді він втрачає гроші.

Ще одна інвестиційна можливість: Що робити, якщо ви хочете інвестувати в IPO: з чого слід почати

Краще використовувати доступні інструменти, які дають змогу знизити ризики. Сьогодні це зворотні ETF на індекси та сектора, ETF на золото, опціони. Основне завдання на ринку, що стрімко знижується, не заробити, а уберегти портфель від втрат.

І пам'ятайте: ви завжди повинні мати до 30% вільних коштів у портфелі. А на волатильному ринку - до 40% -50%. Оскільки під час падіння фондового ринку завжди є активи, які зростають в ціні. Тому ваше завдання – не втратити шанс й заробити та таких активах.

Якщо ж у вас портфель буде завантажений на 100%, ефективність ваших інвестицій зменшується пропорційно руху ринку!

Залишайте заявку за посиланням для консультації з інвестиційним експертом "Фрідом Фінанс Україна", щоб зберігати й примножувати гроші. Чи телефонуйте за номером 0800 33 43 43 .