Пандемія коронавірусу призвела до значного зниження попиту на нафту, повідомляє Investing.com. Окрім того, несприятлива ситуація на ринку нафти спричинена цінової війною між Саудівською Аравією і Росією.

Читайте також: Рекордний обвал цін й різке зниження попиту: яким був перший квартал 2020 року для ринку нафти

Нафта марки Brent подорожчала на 2,8% (93 центи) і становить 33,98 долара за барель. У понеділок, 6 квітня, вартість сировини впала на понад 3%. Нафта WTI зросла в ціні на 79 центів або на 3,03% – до 26,87 долара за барель. Напередодні вартість американської нафти знизилася на 8%.

Ситуація на ринку нафти: останні відомості

Основні світові виробники нафти, з-поміж яких Саудівська Аравія і Росія, ймовірно, домовляться про скорочення обсягів видобутку продукції у четвер, 9 квітня.

Зменшити обсяги видобутку сировини варто для підтримання світової економіки, яка страждає від негативних наслідків коронавірусу.

Пандемія призвела до припинення діяльності низки компаній, а половина населення світу змушені залишатися вдома, щоб стримати темпи поширення смертельного захворювання.

Нафтовиробники повинні скоротити обсяги видобутку, якщо вони хочуть запобігти повному перенасиченню нафтових ринків,
– зазначили представники Eurasia Group.

Знати більше: Корпоративні облігації в Україні. Як на цьому заробити в кризу?

Попит на нафту в усьому світі знизився на 30%, або на близько 30 мільйонів барелів на день. Ситуація на ринку погіршилася після рішення Саудівської Аравії і Росії "відкрутити крани" і збільшити видобуток нафти після невдалої зустрічі ОПЕК на початку березня.

У понеділок, 6 квітня, ціни на нафту знову обвалилися. Падінню передувало перенесення зустрічі ОПЕК на четвер, 9 квітня. У ході зібрання Саудівська Аравія і Росія повинні домовитися про скорочення нафтовидобутку. Не останню роль у цьому питанні відіграють Сполучені Штати.

Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, 6 квітня, що ОПЕК не просила його підштовхнути вітчизняних виробників нафти, знизити обсяги видобутку. Однак, за його словами, обсяги видобутку сировини у США, усе-таки, зменшаться у відповідь на падіння ціни продукції.

Скоординовані дії американських нафтовиробників щодо скорочення обсягів видобутку сировини, як правило, є порушенням антимонопольного законодавства країни.