Про це на своїй сторінці в Facebook написав глава об'єднання "Металургпром" Олександр Каленков.

"Його (Володимира Гройсмана, - Ред.) "підставили" на темі, яка була явно йому не знайома. Є рішення суду: зупинити незаконне вивезення брухту. Незаконне, бо воно приймалося кулуарно, не узгоджено з регуляторною службою та Мін'юстом. Одеський губернатор і заступник начальника Одеської митниці просять скасувати рішення суду - дозволити вивезення стратегічної сировини, без якого "задихається" українська промисловість. Прем'єр-міністр — "не в темі", але повинен відповідати негайно — все транслюється в прямому ефірі. Обіцяє звернутися "до органів".

На думку Каленкова, правильним рішенням було б не звернення до органів, а "звернення до совісті одеських провокаторів".

Є тривожна тенденція — заготівля лому в Україні падає. Значення ГМК для української промисловості величезне — це 30% валютних надходжень і 10% ВВП. Відсутність лому погіршує конкурентоспроможність українських компаній. Ще більше погіршувати її — злочинно,
— пише Каленков.

Також глава "Федерації металургів України" Сергій Біленький написав на своїй сторінці у Facebook, що вчора в Одесі мало місце відкрите "лобіювання" держслужбовцями бізнес-інтересів в прямому ефірі.

"Безумовно, вивезення українського металобрухту за кордон — вельми прибутковий бізнес. Але вигідний він тільки тим, хто безпосередньо цим бізнесом займається. Вчора в Одесі сталася вельми пізнавальна історія. Багато, напевно, бачили або читали в пресі. Державний чиновник (заст. начальника обласної митниці) просить Прем'єр-міністра заступитися за комерційні компанії, які всупереч з рішенням суду хочуть вивезти дефіцитний лом за межі країни", — пише Біленький.

Біленький вказує, що поведінка митника явно свідчить про наміри лобіювати чиїсь бізнес-інтереси.

Оригінальний спосіб відкритого "лобіювання" держслужбовцями бізнес-інтересів в прямому ефірі. Чиновник явно відчуває, що це "пахне смаженим", навіть слово "лом" боїться вимовити — використовує словосполучення "відходи чорних металів". У чому може бути інтерес митника? Вважайте питання риторичним,
— резюмує експерт.

Як повідомлялося раніше, у вівторок в Одесі відбувся діалог Прем'єр-міністра з заступником начальника обласної митниці, в якому останній просить сприяти скасуванню заборони на експорт стратегічного української сировини за кордон.