Мільярдери світу невпинно багатіють попри кризу: як зросли їхні статки з початку 2020 року

27 серпня 2020, 13:52
Читать новость на русском

Статки засновника Amazon Джеффа Безоса у середу, 26 серпня 2020 року, перевищили 200 мільярдів доларів. Акції американської платформи електронної комерції знову рекордно зросли. Окрім Безоса, збільшилися статки інших відомих бізнесменів - Ілона Маска, Марка Цукерберга, найбагатшої людини Індії Мукеша Амбані.

Про це повідомляє Bloomberg, зазначивши, що разом з Безосом багатіє і його колишня дружина Маккензі Скотт. Вона знаходиться в рейтингу найбагатших жінок світу відразу після Франсуази Бетанкур-Маєрс, французької мільярдерки і спадкоємниці L'Oréal.

Цікаво: Білл Гейтс вклав 78 млн доларів у виробника інноваційних супутникових антен: що відомо

Не Безосом єдиним

Ілон Маск, засновник Tesla, SpaceX, The Boring Company теж значно збільшив свій капітал. Акції виробника електромобілів Tesla знову подорожчали, а статки Маска досягли 101 мільярда доларів, згідно з рейтингом мільярдерів Bloomberg.


Ілон Маск, генеральний директор Tesla / Фото Flickr

Так, 500 найбагатших людей світу в цьому році заробили 809 мільярдів доларів, що на 14% більше, ніж було зафіксовано станом на січень. Як бачимо, пандемія коронавірусу, яка спричинила падіння найбільших економік і рекордне зростання рівня безробіття, не завадила бізнесменам збільшувати свої статки.

Мільярдери багатіють, фондові індекси зростають

Низка американських технологічних компаній підштовують фондові індекси S&P 500 і Nasdaq Composite до нових максимумів уже четвертий день поспіль. Цьому сприяли новини про те, що Федеральна резервна система США, ймовірно, підтримуватиме базову облікову ставку на рівні нуля впродовж п'яти років, як мінімум.

Про успіх Tesla: Tesla у S&P 500: як провідні інвестхауси підняли цільову ціну акцій компанії

Фінансова нерівність

Посилення фінансової нерівності у світі викликало вкрай різку реакцію багатьох прогресивних політиків і лівих критиків. Зокрема, сенатор США Берні Сандерс раніше в цьому місяці представив закон про оподаткування "екстремального" приросту капіталу під час кризи, пов'язаної з пандемією коронавірусу.

Ми не можемо й далі дозволяти мільярдерам, таким як Джефф Безос та Ілон Маск, ставати до непристойності багатими в той час, як мільйони американців щодня зіштовхуються з голодом, втратою житла та економічним відчаєм. Настав час змінити наші національні пріоритети,
– заявив Сандерс у середу, 26 серпня.

Інші вважають свої великі розміри доходів цілком виправданими, зазначивши, що вони заробили завдяки компаніям, які ж самі й заснували.

Коли подивитися на того ж самого Ілона Маска чи Безоса, ці люди по-своєму змінили світ,
– сказав Томас Хейс, голова Great Hill Capital.

Зростання статків стосується переважно бізнесменів, які розміщені у верхній частині рейтингу Bloomberg. Ці підприємці є засновниками компаній технологічного сектору. А в період пандемії коронавірусу все більше людей і сфер сфокусовують свою діяльність в онлайні, тому послуги техногігантів сьогодні особливо актуальні.

Дізнайтеся більше: Від чого залежить успіх стартапу: топ проблем, які доведеться подолати

Як збільшилися статки світових мільярдерів

  • 49-річний Ілон Маск цього року збільшив свої статки на 73,6 мільярда доларів. Це число все ще менше, ніж у Джеффа Безоса, який збагатився у 2020 році на 87,1 мільярда доларів.
  • Статки Марка Цукерберга перевищили 100 мільярдів доларів. А в середу, 26 серпня, обсяг його капіталу зріс ще на 8,5 мільярда доларів.
  • Індійський бізнесмен Мукеши Амбані став першим представником азійського регіону, увійшовши до п'ятірки найбагатших людей світу в минулому місяці. Цьогоріч він заробив 22,5 мільярда доларів завдяки зростанню акцій свого конгломерату Reliance Industries Ltd. Технічний підрозділ компанії нещодавно залучив інвестиції таких провідних підприємств, як Facebook і Silver Lake.
  • Головний виконавчий директор Tencent Holdings Ltd. Поні Ма збільшив свої статки в цьому році на 16,6 мільярда доларів. Сьогодні загальний обсяг його капіталу становить 55,2 мільярда доларів.
  • Джек Ма (голова Alibaba) та Вільям Дінг із NetEase також прибавили по 12 мільярдів доларів кожен. У результаті їхні статки досягли 58,9 і 30,8 мільярда доларів відповідно.