Виявилося, що вплив COVID-19 на укладення угод і фінансування стартапів – мінімальний, про що пише Techcrunch.

Цікаво: Ринки акцій можуть злетіти на 47% від поточного рівня: у JPMorgan назвали аргументи

Так, ринкова вартість компаній Кремнієвої долини у квітні була вищою, ніж у березні. Попри масштабні звільнення персоналу в технологічному секторі, кількість так званих раундів фінансування "up-rounds" (раунд з підвищенням вартості компанії чи її акцій) – не суттєво знизилися – із 72% у березні до 70% у квітні.

Карантин, введений у зв’язку з коронавірусом, продовжив минулорічну тенденцію, коли 83% стартапів, які намагаються залучити венчурні інвестиції, підвищили свою ринкову вартість.

Обсяг успішних угод, укладених під час пандемії

За даними Fenwick & West, кількість угод компаній з інвесторами становила 12% у травні. У березні 16% стартапам не вдалося залучити кошти.

Найбільш вражаючими були доволі швидкі темпи інвестування у стартапи Кремнієвої долини:

  • Кількість успішних угод зросла з 54 у березні до 64 у квітні. Для порівняння: у 2019 році, коли світ ще не підозрював про спалах коронавірусу, щомісячне число цих домовленостей становило 65 угод.
  • Відсоток угод, укладених під час серії фінансування D та E збільшився до 38% у квітні, порівняно з 21% у березні. Тут найвищого показника вдалося досягти у серпні 2018 року, коли кількість домовленостей у ході раундів фінансування D та E становила 42%.

Актуально: Коли світова економіка відновиться від наслідків пандемії: новий прогноз Morgan Stanley

Які компанії фінансують інвестори

У звіті Fenwick & West також мовиться, що інвестори продовжують вкладати гроші в компанії, які, на їхню думку, є "бездоганними" у своїй діяльності. Окрім того, зараз аналітики не бачать якихось масштабних потрясінь чи паніки в галузі венчурного інвестування.