Компанії, які хотіли отримати кредити в швейцарських фінансових установах, змогли це зробити доволі легко, повідомляє PYMNTS.com. Натомість у багатьох інших країнах процедура оформлення позики як допомоги у зв’язку з коронавірусом поки займає багато часу.

Читайте також: Корпоративні облігації в Україні. Як на цьому заробити в кризу?

З досвіду самих заявників, для заповнення форми розміром в одну сторінку було витрачено одну-дві хвилини. Ще через 30 хвилин гроші були на рахунку в позичальника.

У Великій Британії представникам компаній доводилося кілька днів лише спілкуватися по телефону з банківськими працівниками. Процедура отримання державної допомоги у вигляді кредиту виявилася досить заплутаною.

У Франції та Німеччині компанії, які хотіли оформити кредит онлайн зіштовхуються з низкою проблем на сайті фінустанови. Зокрема, постійно виникають збої в роботі системи, з’являються повідомлення про перевантаження системи. Деяким заявникам взагалі було відмовлено, попри те, що вони, здавалося б, відповідають усім критеріям для отримання кредиту.

Згідно з даними швейцарського регулятора, пакет фінансової допомоги бізнесу становить 20 мільярдів швейцарських франків. З моменту анонсування допомоги, 25 березня, 76 034 пыдприэмств отримали гроші, загальна сума яких становить 15 мільярдів швейцарських франків. Зазначається, що влада країни планує збільшити фінансування до 40 мільярдів франків.

До теми: Як влада Японії допомагатиме населенню в умовах коронавірусу: основні кроки

Громадяни Швейцарії навіть були здивовані швидкістю процесу оформлення кредиту. Таким чином, бізнес, отримавший фінансування, зможе уникнути банкрутства.

Швейцарська система складається з двох компонентів. Перший дає змогу бізнесу звертатися негайно за позикою під 0%, сума якої становить до 10% щорічного доходу компанії. Другий спосіб дає змогу отримати 85-відсотковий кредит під 0,5%.

Успіх швейцарської системи кредитування зацікавив низку інших європейських держав. Тому зараз вони активно співпрацюють зі швейцарцями, щоб зрозуміти, як досягти такого ж високого рівня роботи власних процесів оформлення позик.