Про досягнуті домовленості Зеленський та Льовен розповіли на спільному брифінгу після проведених перемовин.

До слова: Зеленський хоче домовитись з Росією про обмін полоненими "всіх на всіх"

Війна на Донбасі

Сьогодні я звернувся до пана прем'єр-міністра з проханням про подальшу допомогу Швеції у відновленні інфраструктури, а особливо інфраструктури Донбасу,
– розповів Володимир Зеленський.

Він також підкреслив, що обидві держави об'єднує розуміння викликів для безпеки Європи. Відтак він подякував за підтримку Швеції суверенітету та територіальної цілісності України, а також підтримку збереження санкцій проти Росії.

"Ми засуджуємо російську агресію на Сході України та незаконну анексію Криму Росією. Україна продемонструвала готовність до компромісу – тепер настав час для Росії взяти відповідальність", – заявив зі свого боку Стефан Льовен.

Зустріч Зеленського і Льовена: дивіться фото

Інвестиції в Україну

Президент наголосив, що Україна зацікавлена у співпраці зі Швецією у низці ключових сфер:

  • альтернативна енергетика;
  • енергетична безпека;
  • сільське господарство;
  • ІТ-сектор;
  • інфраструктура;
  • охорона навколишнього середовища.

"Я дуже вдячний Швеції та особисто пану Прем’єр-міністру за незмінну підтримку України, практичну допомогу у впровадженні важливих реформ з децентралізації, свободи слова, захисту довкілля, енергозбереження та енергетичної безпеки", – сказав Володимир Зеленський.

Цікаво: Які країни найбільше інвестували в Україну у 2019 році: рейтинг лідерів

Президент зазначив, що Швеція є одним з найбільших торговельних партнерів України у Північній Європі та важливим інвестиційним партнером. Він запевнив, що допомога, надана шведською стороною для підтримки реформ в Україні, повністю себе виправдає.

Зі свого боку Стефан Льовен похвалив Україну за її порядок денний реформ та підкреслив, що Швеція є другим за обсягом технічної допомоги донором для України.

Я сподіваюся на зміцнення відносин між Україною та Швецією. Зараз експорт України досяг рекордних рівнів, і за умови виконання положень угоди про асоціацію потенціал подальших інвестицій та відносин має дуже перспективний вигляд,
– сказав прем'єр Швеції.

Зустріч Володимира Зеленського і Стефана Льовена: дивіться відео