Українська влада повідомляє, що до кінця цього тижня представники місії планують разом із українськими чиновниками оцінити збитки, нанесені збройним конфліктом на сході України, скласти план реконструкції Донбасу та визначитися із фінансовими механізмами відновлення регіону.

За останніми оцінками ООН, кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні складає 295 тисяч людей.

ЄС залишає в силі пакет санкцій, введених проти Росії. Таке рішення було прийняте послами ЄС у вівторок в Брюсселі.

Регіони, де ВВП на душу населення складає менше 75 % від середнього показника ЄС, можуть розраховувати на кошти спеціальних структурних фондів, щоби скоротити різницю між доходами в різних регіонах. У випадку України, кожна область може претендувати на кошти цих фондів, включаючи Київську. Це означає, що прийняти до себе країну із населенням 45 млн і запропонувати їм діючі правила надання субсидій – було б дуже дорого, – розповіла професор коледжу Клермонт Маккена Хіларі Апел.

Разом з тим, професор наполягає на важливості підписання Угоди про Асоціацію України із ЄС і на тому, що Росії не варто боятись цього партнерства.

Підписання ратифікація не означає членство в ЄС або хоча би кандидатство на членство. Підписання Угоди про асоціацію не повинно викликати таку жорстку відповідь і так сильно нервувати її сусіда. Я не думаю, що в найближчий час ми будемо спостерігати великий прогрес з цього питання, – заявила Хіларі Апел.

Сільське господарство, альтернативна енергетика та велике промислове виробництво – ці сфери цікаві для "ОПІК" в першу чергу. В Україна агенство вже 20 років.

Зараз ми підтримуємо в Україні 12 проектів на 133 млн доларів, але в нас є набагато більше ресурсів. Все залежить від попиту, але ми не маємо ніяких обмежень на кількість проектів, які можемо підтримати в Україні, – сказав директор міжнародних проектів "ОПІК" Ждон Дідюк.

За словами представника американсько-української бізнес-ради Моргана Вільямса, якщо яка-небудь компанія хоче вести бізнес в Україні, але з якоїсь причини не може отримати фінансування приватних інвесторів – вона може звернутись в "ОПІК". Вони забезпечують страхування від політичних ризиків та мають значні фінансові ресурси.

Допомога "ОПІК" зараз потрібна, як ніколи – приватних інвесторів зацікавити сьогодні дуже складно.

Нам потрібні гроші на розширення нашого напрямку вирощування худоби. Зараз для цього є дивовижні можливості. Можна придбати землю, але для цього потрібні ресурси. Місцеві банки приймають більше 20 % річних у гривні, та й не дуже охоче дають позики, – розповів бізнесмен "Бізнес-Атлантік Юкрейн" Маркіан Сенік.