АТО на сході України нагадує ту ситуацію, з якою зіштовхнувся Ізраїль в Секторі Гази. Своїм баченням паралелей між Києвом та Тель-Авівом з "Голосом Америки" поділився оглядач ізраїльської газети "Хаарец".

Обидві країни прагнуть стати частиною Заходу. І обидві проистоять дуже потужним силам, які прагнуть затягнути їх назад. Проросійські сили в Україні кажуть: ми не частина ЄС, ми не повинні бути в НАТО або із Заходом взагалі. І те саме відбувається в Ізраїлі – Близький Схід постійно нагадує Ізраїлю, де він знаходиться, нагадує, що ізраїльтяни не живуть ні в ЄС, ні в США, – розповідає Аншель Пфеффер.

Так звані "ДНР" та "ЛНР", на думку оглядача, мало чим відрізняються від Хамасу:

В Газі Хамас – напівуряд, який нікому не звітується, на відміну від реального уряду. Сепаратисти на сході України в "ДНР" та "ЛНР" працюють на тій самій основі.

Ізраїль, за його словами, може сприяти миру в Україні, надавши площадку для переговорів і притулок для українських бізнесменів.

Між Єрусалимом та Москвою дуже стабільні відносини. Але і з Києвом підтримується зв'язок. Ізраїль – це як маленька Швейцарія під час Другої світової війни – нейтральна територія поміж різними сторонами українського конфлікту. І я думаю, що важливо дотримуватись такого статусу і не підтримувати чиюсь сторону, – говорить Аншель Пфеффер.

Уряд Німеччини вирішив заблокувати поставки високотехнологічного обладнання концерном "Райян Метал" для бойової підготовки російських воєнних. Таке рішення Німеччині обійдеться в 165 млн доларів, а також поставить "під удар" індустріальний сектор країни.

Потік міжнародного капіталу в Росії скоротився вже за першу половину 2014 року.