Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова парламентського комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

Як відомо, ініційований Олегом Ляшком разом з Галасюком закон був повторно прийнятий Верховною Радою з пропозиціями президента ще 12 липня 2016 року, а вже 15 липня 2016 року підписаний спікером ВРУ і направлений на підпис президенту.

Конституція відводить главі держави на підписання закону 15 днів, які вже два тижні як пройшли. Наслідки цієї ситуації чітко визначені ст. 94 Конституції України, яка, зокрема, вказує: "У разі якщо президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений,
– зазначив Галасюк.

"Я хочу звернути особливу увагу голови парламенту Андрія Парубія на цю ситуацію. Всі правові підстави для оприлюднення закону очевидна. З цим питанням не можна зволікати", – написав голова комітету.

Між тим, поки закон не набув чинності, дефіцит металобрухту продовжує загрожувати стабільній роботі українських металургів.

У 2016 році внутрішній ринок, як і раніше, відчуває нестачу металобрухту. За оцінками експертів, у першому півріччі цей показник становив не менше 300 тисяч тонн при експорті в розмірі 233 тисяч тонн. За підсумками ж 2015 року, дефіцит був більше 850 тисяч тонн. При цьому, обсяги експорту критично важливої для металургійної галузі сировини перевищили 1,2 млн тонн. Тоді така ситуація призвела до безпрецедентної зупинки деяких металургійних підприємств.