Інвестиції у Jio підкреслюють прихильність Facebook до індійського бізнесу та країни загалом, повідомляє PYMNTS.com. Також американська компанія захоплена розробками стартапу.

Ще одна угода в телекоміндустрії: Мобільний оператор Verizon оголосив про купівлю сервісу-конкурента Zoom

Угодою передбачено найбільший інвестиційний внесок Facebook в одну компанію. У результаті американський техгігант стане найбільшим міноритарним акціонером у найпопулярнішій телекомунікаційній фірмі Індії. Окрім того, Facebook став одним із найбільших інвесторів в індійський технологічний сектор, згідно з інформацією в блозі Reliance.

Коли Reliance запустив Jio у 2016 році, ми керувалися мрією здійснити інклюзивний цифровий підйом в Індії, щоб поліпшити якість життя кожного жителя країни й таким чином просувати Індію як провідну цифрову державу,
– зазначив Мукеш Амбані, засновник і головний виконавчий директор Reliance Industries Limited.

Гендиректор Reliance також додав, що співпраця з Facebook "допоможе реалізувати місію прем’єр-міністра Шрі Нарендра Моді перетворити Індію в цифрову державу". У межах цього завдання передбачається поліпшити рівень життя жителям і бізнесу в Індії. Варто зазначити, що Мукеш Амбані, найбагатша людина в Індії, є сторонником інтересів Нарендра Моді.

Reliance Jio володіє широким набором сервісів, з-поміж яких: музичної платформи JioSaavn, майданчику для трансляції ТБ-програм JioTV та платіжного сервісу JioPay.

До теми: Онлайн-брокер Robinhood може залучити 250 млн доларів інвестицій: що відомо про фінансування

В Індії зосереджено понад 60 мільйонів малих підприємств. Коли в усьому світі введено жорсткі обмеження через пандемію коронавірусу, багатьом із цих підприємців потрібні локальні цифрові інструменти, на які вони зможуть розраховувати, щоб знаходити та комунікувати з клієнтами і розвивати свій бізнес. Тут ми можемо допомогти. Саме тому ми вирішили налагодити співпрацю з Jio – щоб допомогти людям і бізнесу в Індії отримати нові цифрові можливості,
– наголосив засновник і генеральний директор Facebook Марк Цукерберг.

Упродовж останніх кілька місяців Facebook активно інвестує в індійський бізнес. Зокрема, компанія вклала 25 мільйонів доларів у стартап Meesho та 110 мільйонів доларів у Unacademy.

Facebook і Jio ще раніше розпочали переговори щодо співпраці. Однак через пандемію коронавірусу компанії змушені були відкласти домовленість.

Загалом американському техгіганту доволі складно виходити на ринок Індії через низку обмежень з боку уряду щодо діяльності іноземних компаній в азійській країні.