Про це заявив головний економічний радник Allianz Мохамед Ель-Еріан, пише Markets Insider.

Наслідки коронавірусу для економіки: Як коронавірус впливає на економіку США: огляд останніх подій і прогнози експертів

Як розвиватиметься далі коронавірус – невідомо. Тому ринок акцій зараз теж знаходиться в дещо підвішеному стані. Адже інвестори намагаються передбачити ринкове дно. Ель-Еріан стверджує, що впродовж найближчого часу не купуватиме акції, поки пандемія так стрімко поширюється. Однак завжди можна інвестувати кошти в цінні папери на довгострокову перспективу.

Я знаю, що це дуже складно. Однак ніхто не може точно сказати, якою буде динаміка поширення коронавірусу. Просто раніше ми з таким не зіштовхувалися,
– зазначив Ель-Еріан.

Пандемія коронавірусу 2020 року: що відомо станом на 19 квітня Всесвітня організація охорони здоров'я присвоїла нову назву китайському коронавірусу 2019-nCoV – COVID-19 (скорочення від "коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019"). Також ВООЗ визнала коронавірус пандемією.

За даними Університету Джона Хопкінса, у світі зареєстровано 2 356 475 підтверджених випадків зараження, із них 162 070 – закінчилися смертю. Одужало вже 605 143 особи.

Згідно з інформацією МОЗ, в Україні підтверджено 5449 випадки захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом, із них 141 – летальні, а 347 пацієнтів одужало.

Економіст прокоментував ситуацію на фондових ринках через день після того, як основні американські біржові індекси продемонстрували свої найгірші з 2008 року квартальні показники.

Обвалу на фондовому ринку передувало звернення президента США Дональда Трампа про "дуже болісні наступні два тижні" і збільшення кількості жертв коронавірусу.

Цікаво: Падіння ВВП Китаю і тестування ліків від COVID-19: як фондові ринки реагують на останні події

За словами Ель-Еріана, ринки ще не повністю усвідомлюють ймовірність дефолту.

Для компаній проблема ліквідності стане питанням платоспроможності. Тому з часом вони панікуватимуть внаслідок зменшення капіталу,
– додав Ель-Еріан.

Застереження економіста щодо того, аби інвестори не поспішали купувати акції, не перше. Зокрема, Ель-Еріан заявляв ще 25 лютого і інтерв’ю CNBC, що спад економіки у 2020 році внаслідок коронавірусу відрізняється від минулих фінансових криз. Тому інвесторам варто уважно проаналізувати ситуацію на ринку, перш ніж вкладати гроші в акції.


Що варто знати про коронавірус / Інфографіка 24 каналу