Упродовж останнього часу ByteDance продала частину своїх акцій в рамках кількох угод, повідомляє Bloomberg із покликанням на власні джерела. Згідно з даними інформагентства, у ході деяких із угод китайську компанію оцінили у 140 мільярдів доларів.

Цікаво: Куди краще вкладати гроші та що вирізняє грамотного інвестора: поради експерта ринку

Бути в тренді з-поміж інвесторів

У квітні частку в ByteDance придбала група інвесторів на чолі з фондом Tiger Global Management. Із-поміж учасників цієї групи були японський банк Softbank та американський венчурний фонд Sequoia Capital. До такого стрімкого росту ринкової капіталізації власнці TikTok, її вартість становила 75 мільярдів доларів. Саме так оцінили інвестори китайську компанію два роки тому під час одного із раундів фінансування.

Нинішня вартість ByteDance може конкурувати з такими фінансовими й технологічними корпораціями, як банк HSBC та виробником чипів IBM. Наприклад, остання коштує 107,77 мільярда доларів станом на 21 травня 2020 року. На китайському ринку ринкова капіталізація компанії у 140 мільярдів доларів наблизилася до рівня інтернет-гігантів Tencent та Alibaba.

Перспективна індустрія: Бізнес майбутнього: що чекає індустрію FinTech через 10 років

Не TikTok єдиним

Однією з основних причин такого стрімкого зростання вартості ByteDance є популярність сервісу TikTok. Окрім цієї платформи, компанії належать:

  • додаток Douyin, який ще називають китайським аналогом TikTok;
  • сервіс новин та інформаційного контенту Toutiao.

Нещодавно посаду генерального директора TikTok та виконавчого директора ByteDance зайняв Кевін Майєр. До цього він 25 років працював у Disney керівником стримінгових сервісів компанії.