Про це в інтерв’ю "РБК-Україні" заявив голова ФДМ Ігор Білоус.

"Наприклад, ФДМ заборонив продаж частками – спочатку 10%, потім 25% і так далі. За такої системи інші інвестори не хотіли заходити зі своїми маленькими пакетами та конкурувати всередині компанії, яку де-факто вони не можуть контролювати", – зазначив Білоус.

За словами голови ФДМ, нинішня модель взагалі не передбачає адресної приватизації, і передбачити, хто саме переможе у конкурсі, неможливо.

"Нещодавно ми показали всьому світу, що таке прозора приватизація: участь в аукціонах з продажу двох гідроелектростанцій у Миколаївській області взяли по 16 потенційних інвесторів, в тому числі з-за кордону. Дехто з них був впевнений у своїй перемозі, але перемогли інші – ті, про кого думали, що вони не зможуть перемогти. Це були українські інвестори. Найцікавіше те, як зросла ціна. Одну станцію ми оцінили на старті в 10 мільйонів, другу – у 13, а продали за 52 та 64 мільйони відповідно. І знаєте, як швидко це відбулось? Я не встиг пройти 10 метрів зі свого кабінету до кімнати, де проходив аукціон, як все вже відбулося. Під час продажу "Криворіжсталі" на торгах було 78 кроків, а тут з невеликими та не дуже дорогими об’єктами – 25 кроків. І ніяких зауважень до мене не було, ніхто не звинуватив ФДМ, що ми комусь підіграли. Саме так і має бути", – підкреслив він.