Про законопроект, що скасовує частину дозвільних процедур

— Ми проаналізували приблизно 100 необхідних пропозицій по дерегуляції, виділили ті, які є значущими і дадуть бізнесу полегшення. Це стосується демонополізації ринку добрив, полегшення ведення транспортних шляхів, уникнення простою транспорту, виходу на зовнішні ринки. Також галузі тваринництва, яка на сьогодні найбільш потребує захисту і допомоги і питань, які пов’язані зі спрощенням приходу до нас інвесторів і залучення інвестицій.

Ефект від прийняття законопроекту

— Закон спрощує ведення бізнесу для більше ніж 30 тисяч агровиробників. Спільно з Мінекономіки ми прорахували совокупний ефект, який сягає 300 млн доларів щорічно, який буде у бюджеті держави і в бізнесах. По суті бізнес отримує полегшення процедур, що дозволить збільшити робочі місця, виплачувати податки і розвивати нові технології.

Що Україна може запропонувати Європі з агросфери

— Крім зернових і олії, ми зміцнюємо наші позиції, які стосуються сої, у нас якісні світові позиції по курятині, зміцнюються позиції по цукру. Крім того, по виробництву меду ми входимо в 5 найбільших експортерів і по виробництву горіхів в 10 найбільших експортерів.