ОПЕК погіршила прогноз щодо падіння попиту на нафту: як це вплине на ціни сировини
ОПЕК погіршила свій прогноз за серпень щодо світового попиту на нафту. Тепер цей показник становить 90,63 мільйона барелів на добу до кінця 2020 року. У липневому прогнозі він перебував на рівні 90,72 мільйона барелів на добу.
Однак у 2021 році динаміка попиту на нафту може покращитися, говориться у звіті ОПЕК за серпень.
Про актуальне в Україні: У Мінекономіки пояснили прогноз падіння ВВП України: чого слід очікувати до кінця 2020 року
Що прогнозують в ОПЕК
В організації країн-експортерів нафти зазначають, що попит на нафту знизиться на 9,1 мільйона барелів на добу, що на 0,1 мільйона барелів на добу нижче, ніж у прогнозі за липень. Причина такого погіршення показника – низький рівень економічної активності у деяких великих країнах, які не є членами ОПЕК.
Окрім того, зниження попиту на нафту до кінця цього року пов’язане зі збереженням обмежень у зв'язку з пандемією коронавірусу. Відповідно, ціни на нафту не зростатимуть через побоювання виникнення другої хвилі смертельного захворювання.
За даними ОПЕК, з 2021 року світовий попит на нафту почне зростати
Як змінилися обсяги видобутку нафти в серпні
Управління енергетичної інформації Міністерства енергетики США оприлюднило звіт щодо обсягів нафтовидобутку на минулому тижні, що закінчився 7 серпня. Отож, за даними відомства, у період з 1 по 7 серпня видобуток сировини зменшився на 300 тисяч барелів, досягнувши 10,7 мільйона барелів на добу. З середини липня обсяги видобутку нафти у США становили 11 мільйонів барелів на добу.
Згідно з даними Американського інституту нафти, запаси сирої нафти у США опустилися на 4 мільйона барелів на минулому тижні, що перевершило очікування експертів. Раніше аналітики прогнозували, що це число складе лише 2,9 мільйона барелів.
Новини ринку нафти: Нафта дорожчає на тлі оптимістичного прогнозу Saudi Aramco: що відомо про останні зміни на ринку
Що відомо про ціни на нафту
- Минулого тижня, коли стався вибух у порту Бейрута, ціна вересневого ф’ючерсу на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE зросла відразу на 3,3% – до 45,9 долара за барель. Така вартість сировини стала максимальною з початку березня, коли країни ОПЕК+ не змогли домовитися про скорочення обсягів видобутку.
- Американська нафта WTI теж активно дорожчає. Так, ф’ючерсний контракт з поставкою у вересні збільшився в ціні майже на 2% – до 43,14 долара за барель.
- Станом на 12:10 за київським часом четверга, 13 серпня, нафта Brent торгується за 45,45 долара за барель, а WTI – за 42,74 долара за барель.