Урагани в США й коронавірус: як змінилася ситуація на світовому ринку нафти
У вівторок, 25 серпня 2020 року, світові ціни на нафту еталонних марок нестабільні. Трейдери оцінили масштабне зниження обсягів видобутку на узбережжі Мексиканської затоки у США через ураган Марко та шторм Лаура та зростання кількості випадків коронавірусу в Азії і Європі.
Згідно з даними Investing.com, ф'ючерси на нафту Brent подорожчали на 9 центів, або на 0,2%, досягнувши 45,22 долара за барель. Ціна нафти марки WTI впала на 9 центів до 42,53 долара за барель.
Зростання на минулому тижні кількості бурових установок у США й неоднозначні дані щодо числа хворих на COVID-19 дещо приглушили негативну тенденцію, що впливала на ринок нафти. Однак два урагани, що насуваються на регіон Мексиканської затоки у США можуть змінити ситуацію,
– зазначив Стівен Іннес, головний стратег зі світових ринків у AxiCorp.
Також цікаво: Saudi Aramco припинила інвестиції в НПЗ Китаю
Тропічні урагани в США: вплив на ринок нафти
Низка енергетичних компаній вимушені були скоротити обсяги нафтовидобутку на підприємствах, розташованих на узбережжі Мексиканської затоки. Зокрема, було тимчасово закрито 82% зон видобутку на шельфі у цьому районі через два потужні тропічні урагани – Марко і Лауру. Тому на цьому тижні території в районі Мексиканської затоки чекають грози й сильний вітер.
Тим часом запаси сирої нафти у США знижуються п'ятий тиждень поспіль. Також зменшився і обсяг запасів нафтопродуктів, про що свідчать останні дані Reuters.
До теми: Країни ОПЕК+ проводять зустріч щодо скорочення видобутку нафти: чи будуть зміни
Коронавірус у світі: останні відомості
Провідний американський експерт з інфекційних захворювань попередив у понеділок, що занадто швидкі темпи випуску вакцини від коронавірусу можуть завадити клінічним випробуванням двох багатообіцяючих препаратів. Раніше регулятори США дозволили використовувати плазму крові пацієнтів, які одужали від COVID-19, як одного із варіантів лікування захворювання.
У Європі зростає кількість нових випадків коронавірусу. Водночас, у світі є і випадки повторного зараження цим захворюванням. Зокрема, перший задокументований випадок повторного зараження людиною COVID-19 був у Гонконгу, де чоловік знову захворів приблизно через чотири місяці після першого зараження.