Чому банки стали проблемою для ЄС і як це впливає на європейську економіку
Європейський Союз перевантажений банками, через що страждає економіка Європи. І хоча число фінансових установ і знизилося з 8 тисяч у 2015 році до близько 6 тисяч у 2020 році, вони негативно впливають на загальне економічне становище.
Про несприятливу ситуацію в Європі через банківський сектор пише Мінфін із покликанням на аналітиків європейських ЗМІ.
Актуальний прогноз: Попит на нафту відновиться після появи вакцини від COVID-19: що прогнозують аналітики
У чому проблема
Згідно з даними Європейської банківської федерації, на кожні 100 тисяч жителів країн єврозони припадає 41 банківське відділення. Цей показник приблизно вдвічі більший, ніж у США.
Водночас, рентабельність інвестицій низька у всіх 27 країнах, що входять до складу Європейського Союзу.
Зокрема, рентабельність капіталу 113 банків, які контролює Європейський центральний банк, у 2019 році опустилася з 6,2% до 5,2%. Таке зниження набагато менше, ніж у більшості американських і азійських конкурентів.Інвестиційні можливості в Україні: Популярність IPO зростає: що це за фінансовий інструмент і чим він може зацікавити
Як врегулювати ситуацію
Після закінчення фінансової кризи 2008 року спостерігалася стійка, але загалом спадаюча тенденція до консолідації банків. У 2016 році вартість трансакцій досягла мінімуму з 2000 року.
За словами Даніеле Нуї, ексголови наглядової ради Європейського центробанку, через надмірне банківське обслуговування створюються слабкі місця в економічній системі. Тому регулятори почали заохочувати консолідацію в банківському секторі, яка уповільнилася ще задовго до пандемії коронавірусу.