Ціни на нафту стрімко падають: ринки очікують рішення Трампа щодо Китаю
Ціни на нафту еталонних марок у п’ятницю, 29 травня 2020 року, і далі опускаються. Сировина знову подешевшала, чим знівелювала незначний ріст своєї вартості на момент закриття попередньої сесії торгів.
Згідно з даними Investing.com, липневі ф’ючерси на нафту Brent знизилися на 1,03%, досягнувши 35,65 долара за барель. Ф’ючерси за липень на нафту марки WTI впали на 1,54% – до 33,19 долара за барель.
Про ситуацію напередодні: Ціни на нафту впали ще більше: чому сировина дешевшає вже другий день поспіль
Хоча попередня сесія торгів, 28 травня, відкрилася падінням цін на сировину, усе ж до закриття трейдингу ситуація трохи покращилася. Зокрема, ф’ючерси на WTI піднялися на 2,7%. Інвестори з оптимізмом відреагували на те, що все більше країн пом’якшують карантин і запускають економіку. Такі дії, своєю чергою, сприяють відновленню зростання попиту на нафту.
Чому падають ціни на нафту: причини
Однак потім на настрій інвесторів вплинуло зростання напруги між США та Китаєм після того, як Національний конгрес КНР у четвер, 28 травня, ухвалив резонансний закон про нацбезпеку, що стосується Гонконгу. Президент США Дональд Трамп оприлюднить свою відповідь на цей закон на пресконференції згодом.
З-поміж потенційних дій США щодо Китаю можуть бути нові торговельні санкції. Якщо Трамп вирішить вводити додаткові обмеження для КНР, це вплине на попит нафти, який, хоч і повільно, проте відновлюється впродовж останніх кількох тижнів.
Більше про ринок нафти: Ціни на нафту з 2008 року і до сьогодні: коротко про основні зміни у графіках
Відновлення попиту на сировину ускладнюватиме і той факт, що деякі країни продовжують повідомляти про спалах другої хвилі коронавірусу. Так, кількість інфікованих COVID-19 у світі наближається до 6 мільйонів.
Інвестори також уважно слідкуватимуть і за рішеннями, ухваленими під час зустрічі ОПЕК+, що запланована на 9 червня. Зокрема, тут все залежатиме від Росії і того, чи погодиться країна продовжувати скорочувати обсяги видобутку нафти до кінця 2020 року.
Що відомо про запаси нафти: останні дані
- Тим часом, Міністерство енергетики США повідомило в четвер, 28 травня, про несподіваний ріст запасів нафти до 7,928 мільйона барелів на минулому тижні, що закінчився 22 травня.
- Дані Міненерго надійшли відразу після підрахунків Американського інституту нафти. Зокрема, останній заявив, що запаси нафти збільшилися на 8,7 мільйона барелів на минулому тижні.