Тому сподівання, що попит на нафту плавно відновлюватиметься, коли світ поступово виходить з карантину й запускає економіку, уже не такі оптимістичні, пише Investing.com.
На вартість сировини вплинула ще й невизначеність щодо прихильності Росії до подальших масштабних скорочень видобутку ресурсу.
Адже, як відомо, країни ОПЕК+ зберуться 9 червня, щоб проаналізувати вже зроблене та домовитися про нові рішення для відновлення стабільності на ринку нафти.
Як змінилися ціни на нафту
- Ф’ючерси за липень на нафту WTI знизилися на 4,4% (1,44 долара) – до 31,37 долара за барель, після того, як на початку сесії торгів опустилися на 5% – до мінімуму в 31,14 долара за барель.
- Липневі ф’ючерси на нафту Brent впали в ціні на 3,2% (1,10 долара) – до 33,64 долара за барель.
Більше про ціни на нафту: Ціни на нафту з 2008 року і до сьогодні: коротко про основні зміни у графіках
Запаси ростуть, сподівання на відновлення попиту гаснуть: детально про ринок нафти
За словами Стівена Іннеса, головного стратега з ринків AxiCorp, неочікувані відомості Американського інститут нафти (API) про ріст запасів сировини та побоювання учасників ринку щодо рішення Росії збільшити видобуток є основними бар’єрами для подальшого зростання цін.
Як часто трапляється під час підготовки до засідання ОПЕК+, увага зосереджена саме на діях Росії. І це закономірно, оскільки історично країна завжди відставала під час виконання своїх зобов’язань в рамках ОПЕК+,
– додав Іннес.
Що відомо про запаси нафти й нафтопродуктів
- За даними API, запаси сирої нафти зросли на 8,7 мільйона барелів упродовж минулого тижня, що закінчився 22 травня. Це число значно перевищує минулі прогнози аналітиків, які очікували, що обсяг сировини у сховищах зросте на 1,9 мільйона барелів.
- Запаси бензину підвищилися на 1,1 мільйона барелів, що більше в понад 10 разів за очікування аналітиків.
- Запаси дизельного пального та мазуту зросли на 6,9 мільйона барелів – це майже в чотири рази більше, ніж раніше передбачалося.
Це просто вказує на те, що хоч і відновлення попиту прогресую, але воно недостатньо сильне,
– стверджує Леклан Шоу, керівник підрозділу досліджень товарного ринку Національного банку Австралії.
Ринок ще чекає даних щодо запасів нафти та продуктів нафтопереробки від Міністерства енергетики США, щоб порівняти ці відомості з інформацією від API.
Актуально: Коли економіка США вийде з кризи через коронавірус: прогноз гендиректора J.P. Morgan
Ціни на нафту напередодні
У середу, 27 травня, ціни на нафту різко впали після кількаденного зростання напередодні. Однак тоді причинами зниження вартості сировини стали події у Гонконгу та погіршення відносин між США і Китаєм. Зокрема, жителі Гонконгу вийшли на акцію протесту в неділю, 24 травня, проти закону про нацбезпеку, представленого Китаєм. У США розкритикували цей закон.