Данці збиралися побудувати бізнес-центр та для цих потреб у березні 2017 року придбали приміщення колишнього готелю на вторинному ринку.
Однак уже через два дні після цього зателефонував власник будівлі, що володів нею понад 10 років тому та втратив її, як заставу за кредит, бо 6 років не платив за іпотекою.
Використовуючи вплив на суд, він домігся арешту нерухомості та відкриття кримінальної справи одеською поліцією, що начебто данці вдалися до викрадення цього майна шляхом шахрайства.
Данець Томас Сіллесен особисто двічі порушував питання перед президентом Порошенком – під час відвідин ними Копенгагена та в Києві під час зустрічі з інвестором. Але жодної підтримки він не отримав.
Читайте также: Чи буде в Україні третій Майдан
Ця ганебна історія – лише одна з багатьох, з якими мені доводиться зіштовхуватися, як народному депутату. Аналогічно скарги на рейдерську атаку
висловлювали французькі інвестори з компанії “Марі Брізард”, яка придбала Черкаський лікеро-горілчаний завод, але втратила його. В результаті, попри протести французького уряду, актив опинився в руках оточення депутата Георгія Логвінського з “Народного фронту”.
Інша історія стосується наїзду силовиків на український програмний продукт. Нещодавно я відвідав підприємство, що здійснює супровід та ліцензійний продаж відомої бухгалтерської програми 1С, якою користуються сотні тисяч підприємств. Цього року компанію було внесено до санкційного списку, затвердженого рішенням Ради нацбезпеки за поданням СБУ. До цього спецслужба влаштовувала обшуки в їхньому офісі. В підсумку бізнес залишив Україну та частину податків платить за кордоном у Естонії. Ідеться про 10 мільйонів гривень щороку. Збільшилася і
вартість продукції.
Але найбільше мене вразила історія, коли українська спецслужба та військова прокуратура по черзі тероризують імпортерів ліків, від яких залежить життя та здоров'я громадян. Роблять це явно в інтересах конкурентів, які хочуть зайти на ринок та займаються його переділом за допомогою силовиків. Ідеться про компанію "Діавіта", що є офіційним дистриб'ютором ліків для замісної ниркової терапії – перитонеального діалізу та гемодіалізу. Вона імпортує їх прозоро – без залучення посередників з офшорною пропискою, за прямим контрактом безпосередньо з виробником.
Читайте также: Чому НАБУ атакує чиновників Міністерства оборони
Спочатку проблеми їм створював підрозділ СБУ з гучною назвою – Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері економічної безпеки. На підставі звернення начальника цього управління було відкрито кримінальне провадження Київською місцевою прокуратурою. Спецслужба воюючої країни багаторазово надсилала запити установам і органам охорони здоров’я щодо закупівель ними продукції, регіональні органи СБУ проводили допити, вилучали документи. І лише через рік провадження було закрите за відсутністю складу злочину.
Але буквально за місяць було відкрито нове кримінальне провадження, яке з невідомих причин передали Військовій прокуратурі України на чолі з одіозним Анатолієм Матіосом. Жодних підстав для цього немає: фірма-імпортер "Діавіта" – це цивільна структура, засновники – цивільні особи, ніяких ділових справ з військовими вони не мали і не мають.
І от лише нещодавно я отримав відповідь від Матіоса, яка просто вражає цинізмом. Матіос пояснив, чому військова прокуратура у такий складний час
займається питанням ліків – вони прикрилися тим, що начебто до них звернулася громадська організація осіб з пересадженими органами, а до неї входять також пенсіонари-військовослужбовці. І це начебто є підставою Військовій прокуратурі розслідувати справу! Цирк на дроті!
Читайте также: Чому Порошенко всіляко блокує реформу, яка дозволила би бізнесу дихати вільно
На жаль, в сучасній Україні силовики стали фільмом жахів для бізнесу. На початку року було випадково ліквідовано Податкову міліцію – її просто викреслили з закону. Але дуже швидко інші органи надолужили це та влаштували українським підприємцям 1937 рік. Без незалежного бізнесу, який не потребує кришування, ми ніколи не зможемо стати успішною країною. Тому всі разом мусимо присвятити цьому зусилля, щоб змінити Україну на краще.