Генеральний директор Coca-Cola Джеймс Куїнсі в коментарі виданню The Wall Street Journal наголосив, що світова економіка й досі знаходиться в стані невизначеності.

До теми: Локдаун 2.0: наскільки все серйозно в Україні й до чого готуватися населенню та бізнесу

Коронавірус залишається центральною проблемою,
– наголосив голова фінансового підрозділу автоконцерну Volkswagen Френк Віттер.

Що говорять про нинішню ситуацію у світі в Apple

Купертинівський техногігант один із низки світових компаній, який відчув негативні наслідки пандемії коронавірусу. Тривале закриття фізичних магазинів, порушення в ланцюгах постачання продукції з Китаю, перенесення презентації iPhone 12 – це лише кілька проблем з-поміж їхньої величезної кількості.

Фінансовий директор Apple Лука Маестрі вирішив не давати ніяких прогнозів щодо виручки компанії у четвертому кварталі. Фінансові результати техногіганта в третьому кварталі 2020 року продемонстрували різноспрямовані значення:

  • зростання продажів комп’ютерів MАС – на 29,2%, планшетів iPad – на 46% і послуг – на 16,3%;
  • продажі iPhone навпаки впали на 21% – до 26,4 мільярда доларів.

Дізнайтеся більше про останні фінансові результати Apple: Apple подешевшала на 83 млрд доларів через рекордно низькі продажі iPhone у Китаї

Маестрі теж вважає, що "невизначеність, спричинена пандемією коронавірусу, у світі триватиме й у найближчому майбутньому". Саме тому фіндиректор Apple не наважується робити будь-яких прогнозів щодо доходів підприємства.


Лука Маестрі, фінансовий директор Apple / Фото Getty Images

Цікаво: Бізнес Cisco стрімко розвивається: аналітики рекомендують інвестувати в акції компанії

Нові локдауни в Європі

Велика Британія, Франція та Німеччина змушені були ввести нові обмеження, які триватимуть близько місяця в їхніх країнах.

Наприклад, у Німеччині влада надаватиме фінансування компаніям з менше, ніж 50 працівниками. Такому бізнесу держава допоможе компенсувати три четвертих втраченого доходу. Також влада надаватиме матеріальну допомогу й великим компаніям за правилами, погодженими Європейським Союзом.

Локдаун у Німеччині: які правила діятимуть?

Згідно з новими правилами, у європейській країні кафе, бари, паби працюватимуть лише для їжі на виніс, кінотеатри, театри, спортзали, басейни будуть взагалі зачинені. Косметичні студії, масажні салони, тату-студії не працюватимуть упродовж листопада.

Магазини з продуктами харчування, аптеки, як і перукарні залишатимуться відкритими. Працюватимуть також дитячі садочки та школи.

Ситуація в США

Згідно з даними, опублікованими в п’ятницю, 30 жовтня, економіка США відновлюється швидше, ніж раніше прогнозували експерти. Одним із факторів, що вплинув на економічне зростання у Сполучених Штатах, стало те, що американці почали витрачати більше грошей на товари, а не на враження.